X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orędzie Putina. "W jakiś sposób trzeba ożywić społeczeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 19:26
- To przemówienie było bardzo ostre, nawet jak na rosyjskie warunki. Z jednej strony to się wpisuje w logikę kampanii wyborczej, które jak wiadomo są rozstrzygnięte, ale w jakiś sposób trzeba ożywić społeczeństwo, które ma po raz czwarty wybrać Putina na prezydenta - mówił na antenie radiowej Jedynki Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
Audio
  • Część przemówienia Władimira Putina skierowana była do Stanów Zjednoczonych (Jedynka/Więcej świata)
Władimir Putin podczas dorocznego orędzia
Władimir Putin podczas dorocznego orędziaFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił orędzie do Zgromadzenia Narodowego, które odbywa się corocznie. Jeden z portali wyliczył, że Putin poświęcił 3 minuty kwestii ubóstwa, demografii 2 minuty, emerytom 4 minuty, ekologii 3 minuty, szkolnictwu 10 minut, ekonomii 15 minut, a aż 42 minuty poświęcił zbrojeniom.

Prowadzący audycję "Więcej świata" Grzegorz Ślubowski zasugerował, że to orędzie było skierowane bardziej do Amerykanów, a nie do Rosjan. - Ja odniosłem trochę inne wrażenie słuchając tego orędzia. Mam wrażenie, ze można by w nim wyróżnić dwie części. Pierwsza część dotyczyła bloku zagadnień społeczno-gospodarczych, gdzie władze tradycyjnie próbowały wysłać sygnał, że identyfikują kluczowe problemy i wyzwania, które stoją przed Rosją, mają tego świadomość i proponują pewne działania, które maja się z tymi problemami jakoś się zajmować - podkreślił Szymon Kardaś.

- Druga część poświęcona była kwestiom zbrojeniowym. Obie te części miały różne audytoria. Pierwsze to sygnał wysłany społeczeństwu, że mamy rękę na pulsie, że wiemy co was boli. Drugie audytorium, to społeczność międzynarodowa, przede wszystkim zachód i Stany Zjednoczone - zaznaczył gość radiowej Jedynki. - Ta retoryka antyzachodnia, antyamerykańska świetnie się sprzedaje na użytek wewnętrzny, ale jest też w tych szczególnych okolicznościach pewnym sygnałem wysłanym pod adresem zachodu w kontekście konfrontacji rosyjsko-amerykańskiej na wielu frontach - dodał.

Kardaś zwrócił uwagę na dodatkowy element, pomijany w poprzednich latach. - Ta przemowa była inna od poprzednich orędzi, które były strasznie nudne, pod tym względem, że za Władimirem Putinem na gigantycznym ekranie była masa przykuwających oko, ciekawych infografik i animacji. Tego wcześniej nie było - mówił ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o pierwszej od dawna wyborczej porażce Fideszu na Węgrzech.     

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich), Jarosław Guzy (ekspert ds. międzynarodowych)

Data emisji: 01.03.2017

Godzina emisji: 18.13

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak