X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koniec ery Castro? "W Polsce już znamy ten model, rządził pierwszy sekretarz"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 19:46
Nowym prezydentem Kuby został dotychczasowy wiceprezydent 58-letni Miguel Díaz-Canel. Decyzja została podjęta przez Zgromadzenie Narodowe w Hawanie. Prezydentem był wcześniej Raul Castro, a jeszcze wcześniej był nim jego brat, Fidel Castro. Jednak 86-letni Raul Castro pozostanie do 2021 roku przewodniczącym Partii Komunistycznej, będzie też odpowiadał za siły zbrojne Kuby. W Polsce znamy ten model - komentował
Audio
  • Zmiana prezydenta na Kubie, nowa umowa KE z Japonią i Singapurem, rozmowa o Żydach uratowanych przez Grupę Berneńską (Więcej świata/Jedynka)
Miguel Diaz-Canel (L) i Raul Castro
Miguel Diaz-Canel (L) i Raul Castro Foto: PAP/EPA/Alexandre Meneghini

Po nowym prezydencie nie można się spodziewać żadnych zmian – powiedział w Jedynce Maciej Okraszewski z portalu dzialzagraniczny.pl. Zaznaczył, że Diaz-Canel w swoim przemówieniu wskazał, iż faktycznym przywódcą państwa jest Raul Castro, co jest prawdą, bo w tym systemie rządzi I sekretarz partii komunistycznej.

- W Polsce znamy ten model, za granicą media muszą tłumaczyć, o co chodz (...). Niektórzy zastanawiają się, czy to jest gra, czy czeka aż będzie mógł zastąpić Raula, czy myśli tak samo jak Raul – komentował gość Jedynki.

Ocenił, że nowy prezydent raczej będzie podążał ścieżką powolnej liberalizacji gospodarczej, ale w żadnym wypadku - politycznej. To bardziej model chiński – mówił Maciej Okraszewski. Kubańska gospodarka musi się przy tym opierać na pomocy zagranicznej. Teraz powstanie też pytanie, kto zastąpi Wenezuelę na Kubie w funkcji donatora. Wcześniej Kubę podtrzymywał ZSRR. Teraz pomocną dłoń wyciągają Rosja i Chiny. Tymczasem gospodarka Kuby jest w coraz gorszym stanie - mówił gość Jedynki.

W audycji zamieszczono również materiał Piotra Pogorzelskiego, któremu ambasador Polski w Bernie Jakub Kumoch opowiadał o Żydach, uratowanych w czasie II wojny światowej przez tak zwaną Grupę Berneńską.

Wynegocjowane przez KE przełomowe umowy handlowe i gospodarcze z Japonią i Singapurem komentował Piotr Bodył Szymala, ekonomista i radca prawny. Dokument czeka teraz na zielone światło europarlamentu i państw członkowskich. Pisze się teraz na nowo rolę Japonii - zaznaczył m.in. gość Jedynki. Tokio stara się wzmocnić swoją pozycję.

Więcej w audycji.

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Magdalena Skajewska

Materiał Piotra Pogorzelskiego: Żydzi uratowani przez Grupę Berneńską

Goście: Piotr Bodył Szymala, ekonomista i radca prawny, (Monitor Prawa Bankowego), Maciej Okraszewski, portal dzialzagraniczny.pl

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emisji: 18.14

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Van Herpen: Putin chce zostać "Władimirem Wielkim", ma obsesję na punkcie Ukrainy i plan restytucji ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 15:07
To ostatnia szansa prezydenta Rosji, aby stać się Władimirem Wielkim i by odrodzić ZSRR w jego ”słowiańskim” jądrze – z Ukrainą, Białorusią – Putin, jak kot na mysz, cierpliwie wyczekuje na okazje, plany są gotowe - mówi portalowi PolskieRadio.pl znawca Rosji, Marcel Van Herpen.
rozwiń zwiń