X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory prezydenckie w Rosji sfałszowano? Dziennikarskie śledztwo wykazało duże nieprawidłowości

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 19:19
Jednym z pytań obywateli na dorocznej konferencji Władimira Putina było to, czy w przyszłości wybierze swojego następcę. - Wybierze go naród - odparł prezydent Rosji. W taki scenariusz wątpi Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia. 
Audio
Prezydent Rosji podczas dorocznego QA odpowiadał na pytania obywateli
Prezydent Rosji podczas dorocznego Q&A odpowiadał na pytania obywateliFoto: PA/ALEXEI DRUZHININ

- Następcę wybierze naród rosyjski. Przy założeniu, że od prawie 20 lat naród rosyjski, jak zauważają organizacje broniące praw człowieka, został pozbawiony możliwości wyboru, to takie słowa Władimira Putina żadnego z jego oponentów do niczego nie przekonują - mówił w audycji "Więcej świata" w radiowej Jedynce Jastrzębski. 

Władimir Putin 1200.jpg
Putin grozi Ukrainie i przestrzega Zachód

W rozmowie z Grzegorzem Ślubowskim korespondent poruszył również temat śledztwa prowadzonego przez "Nową Gazietę". Media przychylne prezydentowi podkreślały, że w ostatnich wyborach Władimir Putin uzyskał rekordowe poparcie Rosjan, a frekwencja była równie okazała. 

- Wolontariusze i dziennikarze "Nowej Gaziety" prowadzą żmudne i drobiazgowe śledztwo, przeglądają zapisy z każdej kamery, która w dniu wyborów wisiała nad urną i liczą głosy, w tym odnotowują te przypadki, gdy jedna osoba wrzucała wiele kart. 

Jak się okazuje, nie wszystko wygląda tak, jak przedstawiają to prokremlowskie media.

- Na razie wyszło na to, że frekwencja wyborcza została zawyżona o 40 proc. To oznacza, że nie 68 proc. Rosjan głosowało na Władimira Putina, czy w ogóle poszło do urn wyborczych, a najwyżej 30-40 proc. Dalsze wnioski nasuwają się same - mówi Maciej Jastrzębski.

Korespondent Polskiego Radia w Moskwie zwrócił także uwagę na drobny szczegół, który poruszył rosyjskich internautów.

- Prezydentowi towarzyszyły prezenterki, które obsługiwały linie – jedna ubrana w sukienkę niebieską, druga w żółtą, czyli barwy Ukrainy. Rosyjscy internauci zastanawiają się czy była to prowokacja, czy jakiś sygnał Kremla w stronę Kijowa - mówił Jastrzębski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Maciej Jastrzębski

Data emisji: 07.06.2017

Godzina emisji: 18.15

kpln/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak