X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: Włochy i państwa członkowskie Grupy Wyszehradzkiej chcą budować blok eurosceptyczny w UE

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 19:30
- Często mówi się we Włoszech o współpracy z państwami Wyszehradu, przywołuje się nazwisko premiera Orbana, polską dyplomację - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Piotr Podemski, italianista z Uniwersytetu Warszawskiego komentując nastroje polityczne we Włoszech. 
Audio
  • Włochy coraz bardziej eurosceptyczne (Więcej świata/Jedynka)
Wicepremier i szef włoskiego MSW Matteo Salvini
Wicepremier i szef włoskiego MSW Matteo SalviniFoto: ANSA/ EPA/GIANPAOLO MAGNI

Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zapowiedział, że do następnych wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku powoła nowy eurosceptyczny blok. Inicjatywa ma zmienić oblicze Unii Europejskiej. 

Ekspert wyjaśnił, że obecnie mamy do czynienia z rywalizacją wśród eurosceptyków. Kwestią sporu jest to, czy uchodźcy mają być rozyłani przymusowo po całej UE - jak chcą Włosi, czy też mają pozostać w państwach, do których trafiają - za czym postuluje Grupa Wyszehradzka. 

- Po ostatnim szczycie europejskim, który właśnie Salvini początkowo odtrąbił jako nawet sukces Włoch, potem się z tego lekko wycofywał, ton komentarzy polityków, komentatorów ekspertów i prasy był taki, że doszło tam do starcia dwóch bloków. Bloku państw pierwszego przyjęcia, tych które przyjmują bezpośrednio u siebie imigrantów (Włochów, Maltańczyków, Greków i Hiszpanów) a z drugiej strony państw Wyszehradu - zaznacza gość radiowej Jedynki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono m.in. o włoskiej reakcji na porozumienie pomiędzy kanclerz Angelą Merkel a Horstem Seehoferem odnośnie kwestii uchodźców. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Gość: dr Piotr Podemski (italianista, UW), dr Łukasz Fyderek (UJ)

Data emisji: 03.07.2018

Godzina emisji: 18.13

ras/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak