X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łukasz Pawłowski: budowa eurosceptycznego ruchu w Europie może okazać się wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 19:15
- Problem polega na tym, że sam Bannon mówi o sobie, że jest gospodarczym nacjonalistą. Stawia raczej na obronę interesów poszczególnych krajów. Rodzi się pytanie, co nacjonaliści z poszczególnych krajów mają ze sobą wspólnego oprócz niechęci do UE – mówił w radiowej Jedynce Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej".
Audio
  • Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej" o eurosceptycznej partii Steve'a Bannona (Więcej świata/Jedynka)
Steve Bannon ma wielu przeciwników w USA
Steve Bannon ma wielu przeciwników w USA Foto: shutterstock.com/pl/g/vnews

Steve Bannon były szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa chce utworzyć paneuropejski ruch prawicowy.

Łukasz Pawłowski przypomniał, kim jest Steve Banon.

- Był doradcą Donalda Trumpa i ideologiem tej kampanii. Dołączył do niej dość późno, kiedy już wiele mogło wskazywać na to, że Trump odniesie sukces. Był też doradcą prezydenta USA w Białym Domu, a pracę stracił po tym jak ukazała się bestsellerowa książka Michaela Wolffa "Ogień i Furia" - mówił sekretarz tygodnika "Kultury Liberalnej".

Łukasz Pawłowski zauważył, że b. doradca prezydenta USA, jest wciąż wobec niego bardzo lojalny. Ocenił, że budowanie przez Amerykanina europejskiego ruchu politycznego, może okazać się dużym wyzwaniem.  

- W czasie współpracy z Trumpem Bannon ponosił też bardzo poważne klęski. Jedną z takich najważniejszych była porażka kandydata w wyborach uzupełniających do Senatu Roya Moore’a, kandydata Republikanów z Alabamy, gdzie przegrał na rzecz demokraty, co wydawało się niemożliwe w tak konserwatywnym stanie - przypomniał Pawłowski.

Gość radiowej Jedynki skomentował zapowiedzi b. szefa kampanii Donalda Trumpa odnośnie realizacji agresywnej, antyunijnej kampanii.

- To nie jest tak, że ci wszyscy politycy od Orbana przez Salviniego po Marine Le Pen czy Szwedzkich Demokratów wyznają jakąś wspólnotę wartości. Warto pamiętać, że Trump nawet w państwach, gdzie siły populistyczne odniosły duże sukcesy nie jest specjalnie popularny.

Łukasz Pawłowski wyraził też opinię, że Steve Bannon może nie do końca rozumieć europejską politykę.

- Czym innym jest przemawianie na jakimś wiecu w Virginii a czym innym zwracanie się do Szwajcarów - stwierdził sekretarz "Kultury Liberalnej".

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Michał Żakowski

Gość: Łukasz Pawłowski (tygodnik "Kultura Liberalna")

Data emisji: 2.07.2018

Godzina emisji: 18.13

ras/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump spotka się z Andrzejem Dudą w Białym Domu? "To wysoce prawdopodobne"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 10:36
- Wysoce prawdopodobne jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem także w Białym Domu - powiedział w czwartek wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że temat ten pojawił się podczas rozmów prezydentów na szczycie NATO w środę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: spotkanie Trump-Putin nie przyniosło odpowiedzi na kluczowe pytania

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 14:00
- Pojawiają się domniemania, że doszło do jakiegoś układu, czyli zachowania reżymu Assada w Syrii, ograniczenie wpływów Iranu oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa Izraela i zaangażowanie go w kwestie syryjskie – mówił gość audycji "W samo południe" Michał Kacewicz, dziennikarz Biełsatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump: wygląda na to, że kampania prezydencka była szpiegowana. Skorzystała Hillary Clinton

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 16:48
Prezydent USA Donald Trump ocenił we wpisie na Twitterze, że coraz więcej wskazuje na to, że jego kampania przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku była poddana bezprawnej inwigilacji z korzyścią dla jego rywalki, Demokratki Hillary Clinton.
rozwiń zwiń