X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budowa Nord Stream 2 nie do zatrzymania? "To brudny interes"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 19:04
- Nord Stream 2 jest projektem, który osłabia wizerunek Niemiec i samej kanclerz Angeli Merkel. Pokazuje, że Rosja jest nieprzewidywalnym graczem - powiedziała Agnieszka Legucka z PISM.
Audio
  • Co można jeszcze zrobić w sprawie budowy Nord Stream 2 (Jedynka/Więcej świata)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Leonid Eremeychuk / Shutterstock.com

Na morskim terytorium należącym do Finlandii rozpoczęto układanie Nord Stream 2. Inwestycja ma powiększać się w tempie 3 kilometrów dziennie, a statek budujący rurociąg działa 24 godziny na dobę. Zdaniem Agnieszki Leguckiej Rosja "musi się spieszyć" z realizacją projektu, który powinien zostać sfinalizowany do końca 2019 roku. Przekroczenie tego terminu wiązałoby się z karami, co byłoby nie pomyśli inwestorów.

Budowie Nord Stream 2 przeciwnych jest wiele krajów Unii Europejskiej, ale nie tylko. Podmiotom zaangażowanym w budowę Nord Stream 2 grożą sankcje, które miałyby nałożyć Stany Zjednoczone. Pomiędzy USA, a krajami UE istnieją jednak tarcia. - W kontekście dotychczasowej wojny handlowej Donald Trump próbuje trochę ugrać sprawę nowych relacji z Niemcami. Zamiast wprowadzić już sankcję na Nord Stream 2 - co zostało wcześniej zapowiedziane - próbuje podbijać stawkę - powiedziała Agnieszka Legutko. Zdaniem ekspertki Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych "Rosjanie na tym korzystają"

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Poruszono w niej również temat rozmów w Teheranie poświęconych ofensywie w Syrii.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Piotr Pogorzelski

Goście: Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Konrad Zasztowt (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 7.09.2018

Godzina emisji: 18.14

msze/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Legucka: Rosjanie mogą skorzystać na ostrej retoryce Donalda Trumpa wobec UE

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 18:58
- Kontakty niemiecko-rosyjskie są podtrzymywane na różnych forach. Berlin czeka na moment, kiedy będzie mógł z Moskwą robić interesy – mówiła w audycji "Więcej świata" dr hab. dr Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i uczelni Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o Nord Stream 2: Niemcy akceptują sprzedaż Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 21:26
Warty 21 mld USD gazociąg ma na celu transport większej ilości rosyjskiego gazu naturalnego po dnie Morza Bałtyckiego bezpośrednio do Niemiec, omijając Ukrainę oraz Polskę - wskazuje brytyjski dziennik Financial Times. Co oznacza dla Polski i Ukrainy ta niemiecko-rosyjska inwestycja i w jaki sposób możemy ją zablokować? O tym w rozmowie z  Pawłem Poprawą, ekspertem do spraw energetyki.
rozwiń zwiń