X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amerykanista: USA nie oddadzą relacji transatlantyckich

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 19:10
Czy tzw. flanka wschodnia jest ważna dla USA? Fakty nigdy nie świadczyły o tym, że USA odwracają się od tego obszaru – mówił Zbigniew Lewicki z Uniwersytetu im. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • Relacje Polski i USA, projekt Trójmorza, polska pomoc dla Ukrainy zachodniej (Więcej świata/Jedynka)
Rosyjskie MSZ pyta również, dlaczego USA co roku głosują niemal samotnie przeciw rezolucjom ONZ dot. walki z gloryfikacją nazizmu?
Rosyjskie MSZ pyta również, dlaczego USA "co roku głosują niemal samotnie przeciw rezolucjom ONZ dot. walki z gloryfikacją nazizmu?"Foto: Shutterstock.com / NicholasGeraldinePhotos

Prof. Zbigniew Lewicki zauważył, że od stycznia, od czasu nowelizacji ustawy o IPN pojawiły się pytania co do stanu relacji Polski i USA. Jednak teraz znowu stosunki z Waszyngtonem powróciły na normalne tory, choć USA mają wciąż pewne sugestie, m.in. w sprawie sądownictwa.

Według amerykanisty, Polska jest ważna dla USA. - Ma geostrategiczne położenie – trudne, ale i ważne – Polska to państwo NATO wysunięte na wschód, wciąż odbywają się tutaj próby wywierania wpływu, przekierunkowania polityki przez Rosję – mówił.

- Ważne jest, żeby Polska pozostała w gronie państw Zachodu, NATO, nie kwestionując bezpieczeństwa zapewnionego przez sojusze – dodał.

USA są jedynym państwem dwuoceanicznym, muszą rozwijać relacje też przez Pacyfik, ale nie oddadzą relacji transatlantyckich – stwierdził gość Jedynki

W programie była również mowa o Trójmorzu i o polskiej pomocy dla zachodniej Ukrainy.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

Tytuł audycji: Więcej świata

Rozmawiał: Grzegorz Ślubowski

Goście: Zbigniew Lewicki, Uniwersytet im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jarosław Guzy, komentator spraw międzynarodowych

Data emisji: 17.09.2018

Godzina emisji: 18.15

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: nie wyobrażam sobie Trójmorza poza Unią Europejską i NATO, Inicjatywa Trójmorza ma być znaczącym graczem

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 17:41
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Inicjatywa Trójmorza weszła na wyższy poziom rozwoju. Podczas szczytu Inicjatywy w Bukareszcie prezydent przypomniał, że na zeszłorocznym spotkaniu w Warszawie wsparł to przedsięwzięcie prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.  Prezydent chce, by Trójmorze stało się ważnym aktorem w relacjach międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent o wizycie w USA: z Trumpem będę rozmawiał o bezpieczeństwie i Trójmorzu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 18:32
Działania Inicjatywy Trójmorza oraz współpraca z USA w dziedzinach bezpieczeństwa: militarnego i energetycznego a także współpraca biznesowa, będą wśród tematów wtorkowego spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem - poinformował prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń