X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Większość Francuzów niezadowolonych z działań prezydenta. Tylko 19% ankietowanych oceniło go pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 20:06
- Siła nabywcza Francuzów się nie zwiększa, a takie były oczekiwania po Macronie i po jego wielkim programie reform - mówił w audycji "Więcej świata" dr Łukasz Jurczyszyn z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Audio
  • Więcej świata: coraz słabsze notowania Macrona, zyskuje za to Le Pen; kryzys w Argentynie; próba otrucia antyputinowskiego działacza (Jedynka)
Partia prezydenta Francji na 8 miesięcy przed wyborami w sondażach idzie łeb w łeb ze skrajną prawicą, na czele której stoi Marine Le Pen
Partia prezydenta Francji na 8 miesięcy przed wyborami w sondażach idzie łeb w łeb ze skrajną prawicą, na czele której stoi Marine Le PenFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Gość Magdaleny Skajewskiej zauważył, że prezydent Francji jest w bardzo niekomfortowej sytuacji ze względu na brak argumentów, które miałyby przemawiać na jego korzyść. 

- To jest bardzo trudna sytuacja dla Macrona. Jeśli wsłuchamy się w to, co mówi przez ostatnie tygodnie, to wychodzi na to, że głównym powodem, dla którego chce przekonać Francuzów do swojego programu i osoby, jest umiejętność i wola reformowania. Jest to niesłychanie trudna sytuacja, bo innego powodu brakuje w tej chwili - oceniał ekspert.

Jednocześnie zaznaczył, że moc reformatorska Emmanuela Macrona jest słabsza, niż to, czego oczekiwali Francuzi, wybierając go na urząd prezydenta.

- Siła nabywcza Francuzów się nie zwiększa, a takie były oczekiwania po Macronie i po jego wielkim programie reform. Oddłużenie państwa zostało zaplanowane, a efektów nie widać zarówno w statystykach gospodarczych, a przede wszystkim Francuzi nie widzą tego w kieszeniach - mówił Jurczyszyn.

To nie jest dobry prognostyk przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na 8 miesięcy przed głosowaniem partia "En Marche!" może liczyć na poparcie o wartości 21,5%, idąc łeb w łeb ze skrajnie prawicowym ugrupowaniem Zjednoczenie Narodowe. Jak wynika z ostatniego sondażu, partia Marine Le Pen może liczyć na 20% głosów. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono także temat kryzysu w Argentynie czy próby otrucia antyputinowskiego aktywisty.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Magdalena Skajewska

Gość: dr Łukasz Jurczyszyn (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 18.14

kpln

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak