X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy dojdzie do odwołania Theresy May ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 19:07
- Potrzeba 48 wniosków, żeby usunąć Theresę May ze stanowiska szefa partii. Działania w tym kierunku podejmowane są od ponad tygodnia - mówił na antenie radiowej Jedynki Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.
Audio
  • Czy dojdzie do odwołania Theresy May? (Więcej świata/Jedynka)
Brytyjska premier Theresa May
Brytyjska premier Theresa MayFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Jest porozumienie ws. brexitu. 27 unijnych krajów wyraziło ogólne poparcie dla porozumienia, jednak nie wszyscy są zadowoleni, zwłaszcza na wyspach. W brytyjskiej Partii Konserwatywnej wciąż trwa wewnętrzny bunt przeciwko premier May. Czy dojdzie do odwołania brytyjskiej premier ze stanowiska szefowej partii?

- Najważniejsza liczba tego dnia to 48, bo tylu wniosków potrzeba, żeby usunąć Theresę May ze stanowiska szefowej Konserwatywnej Partii. Działania w tym kierunku podejmowane są od ponad tygodnia. Gdy wpłynie 48 wniosków, wówczas automatycznie rozpocznie się procedura o wotum nieufności dla brytyjskiej premier. Niektórzy dziennikarze podają, że są już 42 wnioski, inni z kolei, że jest nawet 46 takich wniosków - stwierdził korespondent Polskiego Radia w Londynie.

Adam Dąbrowski przyznał również, że przed Theresą May niezwykle trudne zadanie. Czy brytyjska premier zdoła przekonać posłów do wynegocjowanego porozumienia? - Theresa May jest teraz osamotniona. Według parlamentarnej arytmetyki, nie sposób sprawić, aby umowa May przeszła przez parlament. Szacuje się, że premier może liczyć na 271 posłów z własnej partii, a nawet dodając innych posłów spoza własnego ugrupowania, to i tak brakuje tych głosów - powiedział Dąbrowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o tym jak Polska pomaga Tanzanii oraz jak wygląda Ukraina pięć lat po Majdanie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie), Paweł Drozd (Polskie Radio) oraz dr hab. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, uczelnia Vistula)

Data emisji: 19.11.2018

Godzina emisji: 18.14

dn/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert o słowach premier Theresy May: oczekuje na ustępstwa ze strony UE

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 19:31
O tym, ile czasu pozostało na negocjacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE i co naprawdę oznacza "twardy Brexit" mówił w audycji "Więcej świata" Przemysław Biskup, ekspert Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: Theresa May będzie odwołana? W Partii Konserwatywnej trwa zbieranie wniosków

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 11:31
W brytyjskiej Partii Konserwatywnej wciąż trwa wewnętrzny bunt przeciwko premier Theresie May i zbieranie wniosków o jej odwołanie. Według dziennika "The Sun" na razie brakuje sześciu wniosków, inne źródła podają odmienne liczby. Telewizja Sky News, powołując się na swoje źródła, mówi o braku dwóch wniosków.
rozwiń zwiń