Wojna w kosmosie? Juliusz Sabak: takie działania są coraz częstsze

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 19:12
- Wojna przysuwa się coraz wyżej i osiąga kosmos. Nie bez kozery Rosjanie już kilka lat temu przemianowali swoje siły powietrzne na powietrzno-kosmiczne - mówił w audycji "Więcej świata" Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl
Audio
  • Juliusz Sabak o obronie przeciwrakietowej USA (Więcej Świata/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/aapsky

Donald Trump ogłosił nową strategię obrony przeciwrakietowej. Jako największe zagrożenie wskazano w niej Chiny, Rosję, Koreę Północną i Iran. Czy to jest kolejny krok, który ma urealnić obronę Stanów Zjednoczonych?

- Rzeczywiście można tak na to spojrzeć. Kolejne państwa uzyskują zdolności do rażenia coraz dalszych celów, dysponują już okrętami podwodnymi z pociskami manewrującymi i wyrzutniami naziemnymi. W związku z tym nie ma obecnie podziału państw na dwa bloki jeśli chodzi o obronność - stwierdził Sabak.

Według eksperta "wojna przysuwa się coraz wyżej i osiąga Kosmos". - Nie bez kozery Rosjanie już kilka lat temu przemianowali swoje siły powietrzne na powietrzno-kosmiczne, wyprzedzając w ten sposób Amerykanów. Donald Trump wydzielił takie siły w zeszłym roku, choć chwilowo są one bardziej wirtualne - komentował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Juliusz Sabak, portal Defence24.pl

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 18.12

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska ma system Patriot, Rosja ma poczucie zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 19:52
- Jest taka prosta zasada, że Moskwa ogłasza, że czuje się zagrożona za każdym razem, kiedy jakiś sąsiedni kraj podnosi swój poziom bezpieczeństwa - powiedział w audycji "Więcej świata" Juliusz Sabak, analityk portalu "Defence24"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej żołnierzy USA w Polsce. Czy jesteśmy bliżej ostatecznej decyzji?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 13:02
- Z punktu widzenia członków Paktu Północnoatlantyckiego jest to kolejny sygnał i dowód na to, że wzmocnienie obecności żołnierzy USA w Polsce jest możliwe. Ostateczna decyzja amerykańskiej administracji powinna być pozytywna - mówił dla PolskiegoRadia24.pl o decyzji Rady Atlantyckiej gen. bryg. rez. pilot Dariusza Wrońskiego, ekspert Warszawskiego Instytutu Inicjatyw Strategicznych. 
rozwiń zwiń