X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspertka: w traktacie francusko-niemieckim brakuje konkretów

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 18:45
- Sami politycy niemieccy, opozycja wiedzie tutaj prym, są rozczarowani tym traktatem. Uważają, że kanclerz Merkel postanowiła podreperować swój nadszarpnięty wizerunek w ostatnim czasie - powiedziała Olga Doleśniak-Harczuk na antenie Jedynki. Francja i Niemcy podpisały umowę o współpracy i przyjaźni.
Audio
  • Olga Doleśniak-Harczuk: umowa Niemiec i Francji to zaklinanie rzeczywistości (Więcej świata/Jedynka)
Angela Merkel i Emmanuel Macron
Angela Merkel i Emmanuel MacronFoto: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Emmanuel Macron podpisali francusko-niemiecki traktat o współpracy i przyjaźni. W traktacie zawarto m.in. klauzulę o ścisłej niemiecko-francuskiej współpracy w polityce zagranicznej, w sprawach obrony, w kwestii zewnętrznego oraz wewnętrznego bezpieczeństwa. Ponadto obydwa państwa zobowiązują się do pogłębienia współpracy gospodarczej.

Według Olgi Doleśniak-Harczuk media niemieckie i francuskie "nie za bardzo wierzą w moc tego traktatu". Jej zdaniem ten dokument "to zaklinanie rzeczywistości". Jak mówiła, oba kraje chcą "odnaleźć magiczną formułę, by ten tandem skleić na nowo". Dodała, że w umowie "naprawdę brakuje konkretów".

Dziennikarka powiedziała, że niemieccy politycy "są rozczarowani tym traktatem". Jej zdaniem umowa to "wyraźny ukłon w stronę Emmanuela Macrona". - On boryka się z niesamowitymi problemami u siebie na miejscu - powiedziała Olga Doleśniak-Harczuk. - Jeżeli to ma przyczynić się do wzrostu prestiżu prezydenta Macrona i kanclerz Merkel, u schyłku jej kariery, w obu państwach, to być może jest to coś ważnego. Nie uważam, żeby było - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mowa była również o rozmowach rosyjsko - tureckich z Syrią w tle i Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo"), Mateusz Chudziak (Ośrodek Studiów Wschodnich), Magdalena Skajewska (Polskie Radio)

Data emisji: 23.01.2019

Godzina emisji: 18.16

msze, IAR/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspólne plany Francji i Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:45
W Akwizgranie, kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Emmanuel Macron podpisali francusko-niemiecki traktat o współpracy i przyjaźni. – Ja bym to odebrała w kategoriach symbolicznego ruchu, że oba te kraje chcą przypomnieć, że chcą nadal razem współpracować, budować projekt europejski – powiedziała politolog dr Małgorzata Bonikowska.
rozwiń zwiń