X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Renegocjacja umowy brexitowej? "Backstop dużym problemem"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 19:02
- Widać, że po stronie brytyjskiej to uwiązanie przez backstop w czasie niekreślonym do reguł Unii Europejskiej stanowi duży problem - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Audio
  • Kością niezgody jet tzw. backstop, czyli mechanizm regulujący status granicy Irlandii i Irlandii Północnej, czyli w przyszłości granicy UE (Jedynka/Więcej świata)
Pod parlamentem brytyjskim odbyły się dziś manifestacje zwolenników i przeciwników brexitu
Pod parlamentem brytyjskim odbyły się dziś manifestacje zwolenników i przeciwników brexituFoto: PAP/EPA/WILL OLIVER

Brytyjscy posłowie debatują nt. odrzuconej przed dwoma tygodniami umowy o wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Już wiadomo, że premier May będzie próbowała przekonać Brukselę do renegocjacji umowy, a konkretnie punktu dotyczącego granicy między Irlandią Północną a Republiką Irlandii.  

- Ewidentnie widać problem z tzw. backstopem, porozumienia awaryjnego na granicy obu Irlandii. Nie tylko unioniści irlandzcy o tym mówią, Boris Johnson powiedział niedawno, że gdyby udało się ograniczyć backstop w czasie, albo pozwolić wyjść Brytyjczykom samodzielnie z tego układu, on, jako zwolennik brexitu, byłby w stanie poprzeć umowę wynegocjowaną przez premier May - stwierdził dr Krzysztof Winkler. - Widać, że po stronie brytyjskiej to uwiązanie przez backstop w czasie niekreślonym do reguł Unii Europejskiej stanowi duży problem - dodał. 

Beata Płomecka przypomniała, że Komisja jasno wyraziła swoje stanowisko co do umowy. - "27" do tej pory jasno mówiła, że ta umowa, którą wynegocjowała Theresa May, którą zaakceptował brytyjski rząd nie jest do zmiany - mówiła z Brukseli korespondentka Polskiego Radia. - Komisja Europejska mówi, że nie ma nic do dodania, porozumienie brexitowe zostało uzgodnione, zaakceptowane - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Piotr Pogorzelski rozmawiał z szefem węgierskiego MSZ, Peterem Szijjarto.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Dariusz Rosiak

Goście: Dr Krzysztof Winkler (Uniwersytet Warszawski), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Peter Szijjarto (minister spraw zagranicznych Węgier)

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 18.13

dcz/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit i co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:15
Można zapytać: po co im ten Brexit? W Wielkiej Brytanii nie widać końca kryzysu politycznego.
rozwiń zwiń