X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radosław Korzycki: Donald Trump buduje swoją drogę do reelekcji dzieląc Amerykę na dwie części

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:02
- Donald Trump wyraźnie buduje swoją polityczną tożsamość na opozycji wobec całego problemu imigracyjnego – tak na antenie Jedynki wtorkowe orędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych podsumował Radosław Korzycki z Dziennika Gazety Prawnej.
Audio
  • Donald Trump wygłosił orędzie, relacje europejsko-irańskie, protest indonezyjskich artystów (Więcej świata/Jedynka)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Doug Mills / POOL

Prezydent Donald Trump wygłosił we wtorek w Kongresie USA doroczne orędzie o stanie państwa. Wbrew zapowiedziom i oczekiwaniom mediów jego wystąpienie nie było konfrontacyjne. Szef państwa apelował o jedność i solidarność, a także współpracę Partii Demokratycznej i Republikańskiej w obliczu wyzwań stojących przed Stanami Zjednoczonymi. Nie wszystkim wydawało się jednak, że orędzie było pojednawcze, a to ze względu na momentami dość ostry język głowy USA.

- Donald Trump wyraźnie buduje swoją polityczną tożsamość na opozycji wobec całego problemu imigracyjnego. Chodzi o całą koncepcję tego, że Ameryka przez lata zyskiwała pewien kapitał w związku z przyjeżdżaniem do niej imigrantów. Prezydent przeciwstawia białą, biedną Amerykę tej Ameryce etnicznie bardziej zróżnicowanej mówiąc, że tak naprawdę tylko biali ludzie na prowincji wiedzą, jaki jest problem z imigrantami, bo zabierają im pracę. Wydaje mi się zatem, że buduje swoją drogę do reelekcji dzieląc swój kraj na dwie części. Ten podział może być nie do zasypania – powiedział Radosław Korzycki.

Dziennikarz skomentował także fakt, że Donald Trump zapowiedział, iż najprawdopodobniej pod koniec lutego znów – po raz drugi – spotka się z Kim Dzong Unem, przywódcą Korei Północnej. – To spotkanie nie będzie największym sukcesem prezydenckiej kadencji głowy amerykańskiego państwa. Dlatego, że jak napisał chyba w poniedziałek portal Politico, wyciekły dane wywiadowcze do mediów na temat tego, że reżim Kima nie tylko produkuje broń nuklearną, a także ją sprzedaje. Tym samym nie tylko nie będzie to sukces, co daleko jest do jakiegokolwiek porozumienia w sprawie rozbrojenia Korei Północnej – zaznaczył Radosław Korzycki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o relacjach europejsko-irańskich na kilka dni przed konferencją bliskowschodnią w Warszawie oraz proteście artystów w Indonezji przeciw projektowi ustawy zabraniającej grania obcej muzyki.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Agata Kasprolewicz

Goście: Radosław Korzycki (Dziennik Gazeta Prawna), Adrian Bąk (Polskie Radio), dr Robert Czulda (Uniwersytet Łódzki)

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 18.14

bb/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak