X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Priorytety polskiego MSZ w 2019 roku. Ekspert: Polska pomostem między USA i Europą

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:35
- Polska wchodzi w rolę, którą miała wcześniej Wielka Brytania, a brexit stanowi dla Polski dodatkową możliwość, żeby pełnić rolę pomostu między Ameryką i Europą - przyznała Olga Doleśniak-Harczuk w audycji "Więcej świata".
Audio
  • Priorytety MSZ. Ekspert: Polska pomostem między USA i Europą (Więcej świata/Jedynka)
Szef MSZ Jacek Czaputowicz
Szef MSZ Jacek Czaputowicz Foto: PAP/Leszek Szymański

Wizyty w USA prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, reakcja wobec agresywnej polityki Rosji, pomoc humanitarna ofiarom wojen oraz ochrona praw Polaków za granicą - to niektóre wyzwania MSZ w 2019 roku o których w exposé mówił Jacek Czaputowicz, szef MSZ. 

- W wystąpieniu szefa MSZ widać rolę Polski jako pomostu w relacjach między USA a Europą. Istnieje daleko idąca wspólnota interesów amerykańsko-polskich wynikająca m.in. z geopolityki, ale także bezpieczeństwa energetycznego. Skala potencjalnego zagrożenia dla Polski i Europy ze strony Rosji jest wysoka, a jedynym realnym wsparciem są Stany Zjednoczone - powiedział Piotr Grochmalski.

Gość audycji dodał, że "Polska ma rozbieżne interesy z Niemcami". - U podstaw konfliktu na Ukrainie stoi decyzja Niemiec o Nord Stream I, a Nord Stream II jest zamknięciem kwestii niepodległości Ukrainy. Jednak trzeba mieć świadomość, że po wyborach do europarlamentu nastąpi pewne przewartościowanie w personalnym układzie UE - stwierdził.

- Stany Zjednoczone są gwarantem naszego bezpieczeństwa. Polska wchodzi w rolę, którą miała wcześniej Wielka Brytania, a brexit stanowi dla Polski dodatkową możliwość, żeby pełnić funkcję pomostu między Ameryką i Europą - przyznała Olga Doleśniak-Harczuk. Dodała również, że "Niemcy są dla nas bardzo ważnym partnerem, a nasze gospodarki są tak silnie powiązane, że każdy wstrząs w niemieckiej gospodarce odczuwa również polska gospodarka. Ponadto powinniśmy dążyć do tego, aby Trójkąt Weimarski działał jak najlepiej - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której była również mowa o negocjacjach w sprawie brexitu.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki 

Goście: Adrian Bąk (Polskie Radio), Olga Doleśniak-Harczuk (Instytut Staszica, Gazeta Polska "Codziennie") Piotr Grochmalski (Instytut Studiów Strategicznych - Akademia Sztuki Wojennej) oraz prof. Robert Grzeszczak (europeista z Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 17.24

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: drugie referendum w sprawie Brexitu nie jest niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 20:20
- Pozycja premier Theresy May jest bardzo słaba. Może stracić stanowisko każdego dnia. Nic w sprawie brexitu nie jest niemożliwe – mówił Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia, w audycji "Więcej świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrapunkt. Brytyjska Izba Gmin odrzuciła porozumienie w sprawie brexitu. Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 21:32
Brytyjska Izba Gmin odrzuciła kolejny wariant porozumienia w sprawie brexitu, wynegocjowanego przez premier Theresę May z Brukselą. Głosowanie poprzedziła kilkugodzinna debata. Na antenie Polskiego Radia 24 komentowali to eksperci: Jarosław Guzy i Andrzej Talaga.
rozwiń zwiń