X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

320 dolarów za talerz fasoli. Dramatyczna sytuacja w Sudanie Południowym

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 19:33
- Większość ludzi w Sudanie Południowym je maksymalnie raz dziennie. Ich posiłkiem jest fasola i ryż. Jednak, żeby mieszkaniec kraju mógł kupić taki posiłek, musi wydać 150 proc. swojego wynagrodzenia czyli 320 dolarów - mówiła w audycji "Więcej świata" Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz, koordynatorka Polskiej Akcji Humanitarnej w Sudanie Południowym.
Audio
  • Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz o fali głodu w Sudanie Południowym (Jedynka/Więcej świata)
Obóz dla dla uchodźców w Sudanie Południowym w Afryce
Obóz dla dla uchodźców w Sudanie Południowym w Afryce Foto: Vlad Karavaev/Shutterstock.com

Organizacje humanitarne alarmują o fali głodu, jaka czeka Sudan Południowy. Może ucierpieć nawet 7 milionów ludzi. Sytuacja pogarsza się z tygodnia na tydzień. O tej sprawie mówiła w audycji "Więcej świata" Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz, koordynatorka Polskiej Akcji Humanitarnej w Sudanie Południowym.

- Opieramy się na danych, które pochodzą z organizacji humanitarnych w tym kraju. Jako PAH pracujemy tam z szeregiem partnerów, którzy zbierają dane z rozpoznania potrzeb w przeróżnych miejscach Sudanu Południowego. W niektórych miejscach kraju jest bardziej dramatycznie, w innych trochę lepiej - wyjaśniała Kucharczyk-Jurgielewicz.

Według koordynatorki PAH około połowa społeczeństwa w Sudanie Południowym nie wie, kiedy zje następny posiłek. Większość ludzi je maksymalnie raz dziennie. Ich posiłkiem jest fasola i ryż albo kasza kukurydziana. Jednak, żeby mieszkaniec tego kraju mógł kupić taki posiłek, musi wydać 150 proc. swojego wynagrodzenia czyli 320 dolarów - powiedziała Kucharczyk-Jurgielewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący:  Michał Żakowski

Goście: Joanna Kucharczyk-Jurgielewicz (koordynatorka PAH w Sudanie Południowym)

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 17.25

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katastrofa lotnicza w Sudanie Południowym: rozbił się samolot pasażerski. Dziesiątki ofiar

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 18:11
W porcie lotniczym położonym w Wau, w Sudanie Południowym, rozbił się samolot pasażerski. Na jego pokładzie były 44 osoby, wszystkie nie żyją.
rozwiń zwiń