X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Golubiewski: Polska jest pomostem transatlantyckim między USA a UE

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 18:05
- Polska rozumie wrażliwość Stanów Zjednoczonych bardziej, niż niektórzy zachodni sąsiedzi, a także jest lojalnym członkiem Unii Europejskiej - powiedział Maciej Golubiewski, polski konsul generalny w Nowym Jorku.
Audio
  • Konsul w Nowym Jorku: Polska jest pomostem między USA a UE (Więcej świata/Jedynka)
Maciej Golubiewski, polski konsul generalny w Nowym Jorku
Maciej Golubiewski, polski konsul generalny w Nowym JorkuFoto: newyork.mfa.gov.pl

Przebywający w USA szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki weźmie udział w dyskusji organizowanej w ramach cyklu "Transatlantycki dialog" na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU).

- Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego ma na celu pokazanie Amerykanom prawdziwe oblicze Polski. To także wizyta medialna, ponieważ premier będzie rozmawiać z amerykańskimi mediami, a stamtąd oddziałuje się na świat. Polska jest łącznikiem, pomostem transatlantyckim między USA a UE - powiedział Maciej Golubiewski.

Środowy program obejmie m.in. udział szefa rządu RP w premierze nowojorskiej dokumentu Petera Greenberga "Poland: The Royal Tour", poświęconego promocji Polski z serii zrealizowanej przez amerykańską publiczną telewizję PBS.

- Pokazanie pięknej Polski, mam nadzieję, rozbudzi w Amerykanach polskiego pochodzenia ten element polskości, który odziedziczyli po przodkach. Ten film może wzbudzić ich zainteresowanie naszym krajem, który się cały czas rozwija - dodał rozmówca Marka Wałkuskiego, reportera Polskiego Radia.

Więcej w całej audycji, w której była także mowa o partnerstwie wschodnim oraz emigracji w Europie.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: Maciej Golubiewski (polski konsul generalny w Nowym Jorku), Sylwia Białek (Polskie Radio) oraz prof. Tomasz Grzegorz Grosse (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 17.27

dn/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Bartosiak: konflikt na linii USA-Chiny toczy się o hegemonię światową

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 19:04
- Konflikt między Ameryką a Chinami dotyczy tego, kto z nich będzie regulował strukturę ładu światowego oraz dotyczy dominacji na zachodnim Pacyfiku - powiedział w radiowej Jedynce podczas audycji "Więcej świata" dr Jacek Bartosiak.
rozwiń zwiń