W niedzielę Ukraina wybierze prezydenta. Wołodymyr Zełeński ma problem

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 17:56
- Co gorsze dla komika i prawdopodobnie przyszłego prezydenta, ten jego elektorat jest bardzo zróżnicowany. Zwolennicy i przeciwnicy wejścia do NATO wśród jego wyborców dzielą się mniej więcej po połowie - mówił na antenie radiowej Jedynki Piotr Pogorzelski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Kijowa. 
Audio
  • Piotr Pogorzelski na temat wyborów prezydenckich na Ukrainie (Jedynka/Więcej świata)
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiFoto: Shutterstock/viewimage

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich na Ukrainie, w której zmierzą się Wołodymyr Zełeński i Petro Poroszenko. W piątek wieczorem odbędzie się debata między kandydatami na stadionie w Kijowie.

- Panuje atmosfera koncertowa, przed tą debatą występują artyści, stadion zapełniony jest mniej więcej w jednej piątej - mówił specjalny wysłannik Polskiego Radia do Kijowa, Piotr Pogorzelski.

Prowadzący wskazał, że sondaże wskazują zdecydowanie na zwycięstwo Zełeńskiego. - Rzeczywiście, jeżeli popatrzymy na sondaże, ta różnica rzeczywiście wynosi 40 punktów procentowych między obecnym prezydentem a Wołodymyrem Zełeńskim. Jest wątpliwe, żeby prezydentowi udało się ją zniwelować. Zełeński nie jest mocny w debatach, nie jest dobry w rozmowach politycznych, bo po prostu nie ma takiego doświadczenia. Jest człowiekiem sceny, komikiem, ale to jest zupełnie innego niż rozmowa na najważniejsze tematy dla państwa - zaznaczył Pogorzelski. 

- Bardzo duża część jego elektoratu to ludzie po prostu bardzo negatywnie nastawieni do prezydenta Poroszenki. Co gorsze dla komika i prawdopodobnie przyszłego prezydenta, ten jego elektorat jest bardzo zróżnicowany. Zwolennicy i przeciwnicy wejścia do NATO wśród jego wyborców dzielą się mniej więcej po połowie - dodał. Więc zawsze któraś połowa będzie zawiedziona, że nie realizuje ich postulatów.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o odbudowie katedry Notre Dame oraz o sytuacji politycznej Turcji.

>>> Dowiedz się więcej o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu <<< 

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki

Goście: Piotr Pogorzelski (specjalny wysłannik Polskiego Radia do Kijowa), Marek Brzeziński (korespondent Polskiego Radia w Paryżu), Adam Balcer (Wise Europa)

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 17.28

dcz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Adam Eberhardt: Wołodymyr Zełenski nie ma żadnych poglądów i to jest jego siła

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 18:05
- Wołodymyr Zełenski znalazł klucz do społeczeństwa poprzez bycie naturszczykiem w pełnym tego słowa znaczeniu - ocenił dr Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich. Poznaliśmy zwycięzcę pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poroszenko i Zełenski będą debatowali z dwóch scen na stadionie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 11:13
Kandydaci na prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko i Wołodymyr Zełenski przed zaplanowaną na niedzielę drugą turą wyborów prezydenckich spotkają się w piątek na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, gdzie przeprowadzą debatę, występując z dwóch oddzielnych scen. 
rozwiń zwiń