X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy amerykański Kongres zablokuje gazociąg Nord Stream 2?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 18:50
Amerykańscy kongresmeni pracują nad prawem nakładającym kary na firmy pracujące przy gazociągu Nord Stream 2. Czy wprowadzenie w życie tej ustawy może doprowadzić do wstrzymania prac przy tej rosyjskiej inwestycji?
Audio
  • Kłopoty inwestorów Nord stream 2 (Więcej świata/Jedynka)
Spółka Nord Stream 2 zastrzegła sobie możliwość dochodzenia swych roszczeń zgodnie z prawem międzynarodowym.
Spółka Nord Stream 2 zastrzegła sobie możliwość dochodzenia swych roszczeń zgodnie z prawem międzynarodowym.Foto: Sputnik/EAST NEWS

Publicysta Bartłomiej Sawicki przypomina, że koncepcja sankcji funkcjonuje od dwóch lat na mocy ustawy, a nie uchwały. - Ustawa o odpowiedzi sankcjami adwersarzom Ameryki, przyjęta w sierpniu 2017 roku ona już wówczas dawała prezydentowi Trumpowi narzędzia do przyjęcia i nałożenia sankcji na firmy, które biorą udział m.in. w przedsięwzięciach TurkStream, Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - mówi ekspert. Zauważa, że mamy rok 2019 i Donald Trump nie skorzystał z tych sankcji.

- Od tamtego czasu jest to czwarta czy piąta zapowiedź sankcji - podkreśla gość audycji "Więcej świata". Publicysta wątpi, czy Donald Trump chce rzeczywiście nałożyć sankcje, bo miał do tego kilka znakomitych okazji. Zwraca uwagę, że obecna propozycja sankcji jest elementem przedwyborczych rozgrywek w Stanach Zjednoczonych.

Bartłomiej Sawicki wyjaśnia, że spółka budująca Nord Stream 2 oficjalnie przyznała, że gazociąg nie powstanie na czas, czyli do końca 2019 roku. Prawdopodobnie powstanie w drugiej połowie 2020 roku. Ale niezbędny gazociąg lądowy powstanie dopiero w 2021 roku. I wyjaśnia co to znaczy. - Rosjanie mieli plan, aby obejść Ukrainę, z którą wygasa umowa na tranzyt gazu. Teraz Moskwa będzie musiała dojść do porozumienia z Kijowem w sprawie nowej umowy tranzytowej - mówi. jego zdaniem, rozmowy w tej sprawie nabiorą tempa, zwłaszcza, że zainteresowana jest w tym Unia Europejska.

Posłuchaj całej audycji, w której mówiliśmy również o jutrzejszych uroczystościach 75. rocznicy rozpoczęcia bitwy pod Monte Cassino i o kolejnym amerykańskim stanie - Alabamie, w którym uchwalono zakaz aborcji.

W felietonie Adama Dąbrowskiego o Wielkiej Brytanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Rośnie poparcie dla Brexitu a mocno chwieje się pozycja Partii Konserwatywnej.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Michał Żakowski

Goście: Łukasz Adamski ("Sieci"), Bartłomiej Sawicki (zastępca redaktora naczelnego Portalu BiznesAlert.pl), Piotr Kowalczuk (korespondent Polskiego Radia w Rzymie), Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie)

Data emisji: 17.05.2019

Godzina emisji: 17.27

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórca WikiLeaks aresztowany. "Rząd Ekwadoru oskarżył go o wyciek informacji dotyczących prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 18:35
- Wycofanie azylu politycznego współzałożycielowi WikiLeaks przez Ekwador było spowodowane tym, że pogorszyły się relacje między tym państwem a Julianem Assange'm. Ekwadorczycy oskarżyli go o wyciek informacji dotyczących życia prywatnego prezydenta Lenina Moreno - powiedział podczas audycji "Więcej świata" Adrian Bąk z redakcji międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przewrót wojskowy w Sudanie to nie fundamentalna zmiana"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:58
Prezydent Sudanu Omar Baszir został zatrzymany i będzie przebywał „w bezpiecznym miejscu” - poinformował minister obrony tego kraju gen. Awad Mohamed Ahmed ibn Auf. Oświadczył, że krajem przez dwuletni okres przejściowy będzie rządziła rada wojskowa, zaś przez trzy miesiące obowiązywać będzie stan wyjątkowy.
rozwiń zwiń