X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michael Chertoff: sieć 5G jest wyzwaniem dla bezpieczeństwa Europy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 20:32
- Dając Chińczykom możliwość tworzenia infrastruktury 5G, dajemy im możliwość penetrowania naszej przestrzeni komunikacyjnej - powiedział w wywiadzie dla radiowej Jedynki były sekretarz bezpieczeństwa narodowego USA Michael Chertoff.
Audio
  • Michael Chertoff o sieci 5G, wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA, Warszawskie Targi Humanitarne (Więcej świata/Jedynka)
Michael Chertoff
Michael Chertoff Foto: PAP/Pete Marovich

Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji) to nowy standard telekomunikacyjny, który ma umożliwić pięćdziesięcio - a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnych sieci 4G. Technologia ta ma przyspieszyć m.in. rozwój tzw. internetu rzeczy, usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast. 

W rozwój sieci 5G mocno zaangażowane są Chiny i koncern Huawei. Władze USA wielokrotnie ostrzegały przed możliwością wykorzystywania produktów Huawei do szpiegostwa lub cybersabotażu ze strony chińskich władz. 

- Wiemy, że NATO pracuje nad przeciwstawieniem się potencjalnemu atakowi na systemy informatyczne. (...) Huawei jest szczególnym wyzwaniem, gdyż dając Chińczykom możliwość tworzenia infrastruktury 5G, dajemy im możliwość wpływania na nasze gospodarki i możliwość penetrowania naszej przestrzeni komunikacyjnej, a nawet jej uszkodzenia - powiedział Michael Chertoff w rozmowie z Krzysztofem Renikiem podczas Globsec Forum 2019 w Bratysławie.

Podkreślił, że Huawei jest firmą niezależną od chińskich władz, ale mimo wszystko - korzystającą z subsydiów rządowych. - Rząd chiński interweniuje, gdy firma potrzebuje pomocy (...) Uważam, że danie Huawei możliwości tworzenia infrastruktury 5G będzie stanowiło wyzwanie dla bezpieczeństwa Europy - powiedział Chertoff. 

Były sekretarz bezpieczeństwa narodowego zwrócił również uwagę na inne wyzwania dotyczące bezpieczeństwa na świecie. - Oprócz stałych wyzwań dotyczących terroryzmu pod znakiem dżihadu, którego przejawy widzimy na obszarze całego świata zachodniego, pojawiły się też nowe wyzwania. Mamy do czynienia z wyzwaniami o charakterze geopolitycznym. Mamy zagrożenie wojną hybrydową, widzimy to na obszarach sąsiadujących z Rosją, w szczególności na Ukrainie. (...) To wszystko pokazuje jak różne są zagrożenia dla światowego bezpieczeństwa  - tłumaczył.

W programie także m.in. o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA (Relacja Marka Wałkuskiego) oraz o rozpoczynających się Warszawskich Targach Humanitarnych, pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy (Relacja Michała Żakowskiego).

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Piotr Pogorzelski

Materiał: Krzysztof Renik, Marek Wałkuski, Michał Żakowski

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 17.26

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak