X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Artur Wróblewski: Polska wpina się w amerykański system bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 20:39
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywa z oficjalną wizytą w Stanach Zjednoczonych Ameryki, podczas której podpisał kilka ważnych deklaracji dotyczących bilateralnej współpracy między państwami. Jaki jest najważniejszy aspekt podróży polskiego prezydenta do USA?
Audio
  • Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA, zmiany w niemieckiej scenie politycznej (Więcej świata/Jedynka)
prezydent Andrzej Duda
prezydent Andrzej DudaFoto: R. Pietruszka/PAP

- Na pewno najważniejszy jest aspekt wojskowy, chociaż inne również są ważne. (...) Wpinamy się w amerykański system bezpieczeństwa, ponieważ kupujemy najnowocześniejsze wyposażenie np. samoloty F-35 piątej generacji w systemie prawie niewidzialnym dla radarów. Więc wszelka agresja albo prowokacja przeciwko Polsce będzie agresją i prowokacją przeciwko Stanom Zjednoczonym, które będą bronić swoich żołnierzy oraz swój sprzęt - zaznaczył Artur Wróblewski, amerykanista.

Wydatki, jakie państwo polskie przeznaczyło na obronność kraju wynikają z długoterminowego planowania modernizacji technicznej sił zbrojnych. - Nikt nie zabiera nikomu 500 plus albo służbie zdrowia czy nauczycielom. To są pieniądze, które trzeba wydać, więc lepiej wydać je na coś co da nam gwarancję bezpieczeństwa - dodał Artur Wróblewski. 

Gość Jedynki przypomniał wydarzenie z 2008 roku, kiedy Polska i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie ws. budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce. - Niestety za późno podpisaliśmy umowę, ponieważ w 2007 roku przyszedł nowy rząd i inicjatywa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego pobyt w Gruzji w 2008 roku, spowodował, że przeciągano negocjacje - skomentował amerykanista. 

W audycji była mowa również o zmianach w niemieckiej scenie politycznej, wyborach na burmistrza niewielkiego miasta Goerlitz w Niemczech oraz o dwóch milionach ludzi, którzy wzięli udział w protestach w Hongkongu przeciwko umowie ekstradycyjnej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego), Adrian Bąk (korespodent Polskiego Radia), Olga Doleśniak-Harczuk (Insytut Staszica)

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 17.25 

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump ws. gazu i NS2: Niemcy stają się zakładnikiem Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 19:30
- Niemcy stawiają się same w niezwykle niekorzystnej sytuacji, w której nawet 70 proc. ich dostaw energii pochodzi z Rosji; to czyni Niemcy zakładnikiem Rosji – powiedział w Waszyngtonie prezydent Donald Trump. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańscy żołnierze w Polsce. Ilu i kiedy?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 19:49
- Strona polska chciałaby, żeby żołnierze przyjechali do Polski do końca tego roku - donosi ze Stanów Zjednoczonych Wojciech Cegielski z Polskiego Radia. Trwa oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej żołnierzy z USA w Polsce. Co na to Europa?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 18:59
- W tej chwili Amerykanie próbują przesunąć się na wschód, nie przesuwając się na wschód. Stąd w ostatnich latach obserwowaliśmy dużo ćwiczeń, kiedy amerykańskie wojsko przejeżdżało przez Polskę z Niemiec - mówi Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl. Co oznacza dla Europy większa liczba amerykańskich żołnierzy w Polsce?
rozwiń zwiń