Służby specjalne Białorusi i Rosji przeciwko "destrukcyjnej" działalności Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 15:48
Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji i Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Białorusi będą wspólnie przeciwdziałać - jak to określono - "destrukcyjnej działalności Zachodu". Informuje o tym białoruska rządowa agencja prasowa w korespondencji z Witebska poświęconej naradzie szefów tych specsłużb.
Siedziba białoruskiego KGB
Siedziba białoruskiego KGBFoto: Bennian/Shutterstock

PAP putin łukaszenka 1200.jpg
Białoruski ekspert: relacje Kremla z Mińskiem to syndrom "gotującej się żaby"

Agencja prasowa "Biełta" podaje, że w roboczej naradzie w Witebsku uczestniczył Siergiej Naryszkin , dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji i Iwan Cierciel, szef KGB Białorusi. Szefowie obu służb omówili rezultaty i perspektywy współpracy w sferze zagwarantowania interesów narodowych Rosji i Białorusi w warunkach - jak czytamy - "agresywnej polityki Stanów Zjednoczonych i państw Zachodu wobec Rosji i Białorusi".

"Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji i KGB Białorusi, w duchu tradycyjnie braterskich stosunków, uzgodniły prowadzenie wspólnej pracy w celu przeciwdziałania destrukcyjnym działaniom Zachodu, mających na celu destabilizację sytuacji politycznej i społeczno-gospodarczej na terytorium państwa związkowego Rosji i Białorusi" - pisze "Biełta".

Posłuchaj
00:50 włodzimierz Pac.mp3 Służby specjalne Białorusi i Rosji przeciwko "destrukcyjnej" działalności Zachodu. Relacja Włodzimierza Paca (IAR) 

nt

Czytaj także

Ciało działacza wydano z zabandażowaną głową, widać tylko usta. "Nie pierwsza taka śmierć za Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 13:00
- Świat obudził się w nowej rzeczywistości. Porwanie samolotu lecącego z Aten do Mińska to akt terroryzmu państwowego - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wład Kobets, białoruski działacz. Pytany o śmierć opozycjonisty Witolda Aszuraka w kolonii karnej w Szkłowie, mówi, że nie po raz pierwszy w katowniach reżimu Łukaszenki nagle umiera zdrowy, pełen sił człowiek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jens Stoltenberg: niektórzy z sojuszników NATO chcą nałożenia na Białoruś kolejnych sankcji

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 14:00
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Sojusz Północnoatlantycki domaga się całkowitego wprowadzenia w życie sankcji nalożonych na białoruski reżim. Podkreślił, że działania władz w Mińsku, które zmusiły samolot do lądowania, by aresztować opozycjonistę, są niedopuszczalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina uprzedza Białoruś o możliwych sankcjach za loty na Krym

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 15:40
Ukraina odpowie sankcjami, jeśli Białoruś zdecyduje się na uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych na Krym. Wcześniej władze Białorusi mówiły o możliwości otwarcia takich połączeń.
rozwiń zwiń