Dramatyczna sytuacja w Japonii

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 10:23
O zagrożeniach, jakie niesie uszkodzona elektrownia atomowa w Fukushimie dowiemy się z rozmowy z Mariuszem Dąbrowskim, znawcą Japonii.
Audio
  • Dramatyczna sytuacja w Japonii (Jedynka/Więcej świata)
Dramatyczna sytuacja w Japonii
Foto: PAP/EPA/David Guttenfelder

Dramatyczna sytuacja w Japonii. Promieniowanie skażonej wody, która wyciekła ze zbiornika w uszkodzonej elektrowni Fukushima, jest 18-krotnie wyższe niż 10 dni temu - podała Agencja Reutera, powołując się na ostatnie badania japońskiej firmy TEPCO, która jest operatorem elektrowni. Wystarczą cztery godziny, by promieniowanie zabiło wystawionego na nie człowieka. Rozmowa z Mariuszem Dąbrowskim, znawcą Japonii który wiele lat mieszkał w okolicach Fukushimy.
"Splot kretów i żmij"- w ten sposób ustępujący watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone skomentował, po raz pierwszy tak ostro, stawiane pod jego adresem zarzuty oraz skandal Vatileaks z ujawnieniem dokumentów na temat sporów za Spiżową Bramą. Co tak naprawdę dzieje się w Watykanie? W materiale Michała Strzałkowskiego .

WOJNA W SYRII - zobacz serwis specjalny>>>
EURANET – Francja chce odgrywać coraz większą rolę w kryzysie syryjskim, a syryjski prezydent ostrzega już Paryż przed atakiem. Po ubiegłotygodniowej decyzji brytyjskich parlamentarzystów o nie uczestniczeniu w ewentualnej interwencji, to właśnie Francuzi są najsilniejszym unijnym sojusznikiem USA. Rozmowa z Jędrzejem Bieleckim z "Rzeczpospolitej" .

''

Zobacz więcej na temat: Japonia Syria Watykan

Czytaj także

Konflikt w Syrii. Papież Franciszek zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:43
Nowy apel Franciszka o pokój w Syrii. Papież spotkał się z przedstawicielami katolickich organizacji humanitarnych, spieszących z pomocą ludności tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież apeluje o pokój i negocjacje w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 13:35
Papież Franciszek wystąpił stanowczo przeciwko siłowym rozwiązaniom konfliktu i potępił użycie broni chemicznej w tym kraju.
rozwiń zwiń