Ukrywanie cierpienia jako niewysłowiony ciężar. "Szum" Tulli

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 02:27
- Pisałam tę książkę bez cierpień, bo te rany są dawno zagojone - mówi Magdalena Tulli. Autorka odkrywa w powieści uniwersalną prawdę o kondycji ludzkiej.
Audio
  • Andrzej Pilipiuk i Magdalena Tulli o swoich nowych książkach (Moje książki/Jedynka)
Magdalena Tulli
Magdalena TulliFoto: Znak Literanova/ materiały prasowe

Magdalena Tulli w nowej powieści "Szum" pisze o rodzinnych traumach i poczuciu ciągłego niedostosowania. - Jest to fikcja, ale jest sporo osobistego materiału - mówi autorka. To historia kobiety, próbującej przełamać towarzyszące jej od zawsze poczucie wyobcowania i poszukującej porozumienia z matką, z którą zawsze łączyły ją trudne relacje.
Jak wyjaśnia pisarka, sama jest podobna do głównej bohaterki, zaś inni członkowie jej rodziny do innych opisanych w książce postaci. - Rozwiązanie następuje w efektowny sposób, więc na pewno nie są to tylko czyste wspomnienia - podkreśla Magdalena Tulli.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Prowadziła: Magda Mikołajczuk
Goście: Magdalena Tulli, Andrzej Pilipiuk
Tytuł audycji: Moje książki
Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji: 20.14

(sm/ag)

Czytaj także

Zbieżność nazwisk i niezwykła kamienica. "Dom tęsknot" Piotra Adamczyka

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 09:49
Piotr Adamczyk jest reporterem, dziennikarzem i publicystą. Tak się składa, że nazywa się tak jak znany aktor, z którym zresztą bywa mylony. - Czasami udaje mi się załatwić jakieś rzeczy tylko dlatego, że nazywam się podobnie. W mojej poprzedniej książce punktem wyjścia jest to, jak mnie z nim mylono - mówi pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogactwo języka i formy. To dobry czas na czytanie Jerzego Ficowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 20:39
To jego słowa wyśpiewała Maryla Rodowicz w piosence "Jadą wozy kolorowe". To on odkrył dla świata cygańską poetkę i napisał pierwsze kompendium na temat cygańskich obyczajów. Jerzy Ficowski był nie tylko znakomitym etnologiem, ale również poetą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monumentalna powieść "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 02:21
Nowa książka Olgi Tokarczuk jest wielkim wydarzeniem literackim, na co wpływa nie tylko fakt, że autorka pracowała nad 900-stronicową powieścią pracował przez sześć lat. - Ludzie mają tendencję do popadania w trans i porządna powieść służy właśnie do tego - mówi Olga Tokarczuk.
rozwiń zwiń