X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ostatnia arystokratka" każdemu poprawi humor

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 04:35
Znacznie trudniej jest rozśmieszyć, niż doprowadzić do łez. Udaje się to "Ostatniej arystokratce" Evzena Boćka. Dwa lata temu zdobyła w Czechach tytuł najzabawniejszej książki roku. Teraz będzie bawić Polaków.
Audio
  • "Ostatnia arystokratka", czyli "za śmieszna książka" (Moje książki/ Jedynka)
Ostatnia arystokratka opowiada historię rodziny Kostków, która powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu - zamek Kostka
"Ostatnia arystokratka" opowiada historię rodziny Kostków, która powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu - zamek KostkaFoto: Glow Images/East News

''

"Ostatnia arystokratka" to pełna absurdów opowieść o czeskiej rodzinie, która po latach wraca z Ameryki do kraju przodków, bo odzyskała rodową siedzibę, jaką jest zamek Kostka. Bohaterowie książki są zarysowani w bardzo wyraźny i jednowymiarowy sposób. - Trudno tu doszukiwać się jakiejś głębi. Dzięki pewnej przesadzie, w którą są wyposażeni bohaterowie w kontekście każdej z cech, jaka ich określa, są zabawni i w swojej prostocie genialni - mówi tłumacz Mirosław Śmigielski.
Po wydaniu tej książki w Czechach nie pojawiła się ani jedna krytyka czy negatywna recenzja. - Krytyka zarzucająca autorowi np. zbyt duży dystans nie miałaby oparcia i nie znalazłaby posłuchu. Jedna z krytycznych recenzji miała tytuł "Aż za dużo humoru" - opowiada Mirosław Śmigielski.

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Goście: Mirosław Śmigielski (tłumacz), Tadeusz Lewandowski (krytyk literacki)

Data emisji: 11.02.2015

Godzina emisji: 20.14

(sm/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od afery Amber Gold do ekonomicznego thrillera

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 04:19
Książka "Lawirynt" Emila Marata jest echem głośnej afery sprzed dwóch lat, dotyczącej Amber Gold. Ale z opartej na faktach powieści wyszedł ekonomiczny thriller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Holokaust pod powiekami. "Istota rzeczy", która nie przemija z czasem

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 05:36
- Bohater książki "Istota rzeczy" nie może się pozbyć porównań dzisiejszych Niemców do tych sprzed 70 lat. "Istotą rzeczy" Niemiec jest to, że oni muszą być nieszczęśliwi ze względu na przeszłość - mówi tłumaczka Ewa Kowynia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na każdym kroku okruchy wojny. Hipermarkety a obozy zagłady

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 18:36
Poczucie władzy w pracy, a władza nadzorców w obozie zagłady - takie porównania opisuje Wojciech Albiński. - Poczułem, że jeśli nie uszanujemy drugiego człowieka, to dalekimi konsekwencjami są wojenne historie - mówi pisarz.
rozwiń zwiń