Agnieszka Osiecka - kobieta kameleon

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 04:11
Początkująca snajperka w dziedzinie zarządzania sercem, prekursorka polskich singielek i najbardziej kochająca fatalna matka na świecie. O tym, jaka była Agnieszka Osiecka, opowiada książka Uli Ryciak.
Audio
  • Ula Ryciak wyjawia kulisy pracy nad książką o Agnieszce Osieckiej (Moje książki/ Jedynka)
Poetka, autorka tekstów piosenek Agnieszka Osiecka na zdjęciu z 1977 roku. Kiedy Ula Ryciak zaczęła pisać o niej książkę, okazało się, że nie będzie łatwo ująć w słowa osobowość pełną sprzeczności
Poetka, autorka tekstów piosenek Agnieszka Osiecka na zdjęciu z 1977 roku. Kiedy Ula Ryciak zaczęła pisać o niej książkę, okazało się, że nie będzie łatwo ująć w słowa osobowość pełną sprzecznościFoto: PAP/CAF/Ryszard Okoński

Autorka książki "Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej" opowiada, że nie opisuje, a relacjonuje życie poetki w subiektywny sposób. - Gdy zbierałam materiały do książki poczułam się jak tragarz wątpliwości, bo im więcej wiedziałam, tym bardziej wątpiłam. Miałam do dyspozycji tysiące faktów, ale nie oznaczało to jeszcze, że miałam dostęp do prawdy o cudzym losie - mówi Ula Ryciak.

Pisarka dodaje, że Agnieszka Osiecka była pełna sprzeczności, krucha i silna zarazem. Przy romantycznym i roztargnionym usposobieniu była jednocześnie świetnym managerem własnej twórczości.

Dlaczego Agnieszka Osiecka ciągle poszukiwała miłości? Jakie były największe zaskoczenia i trudności przy pisaniu książki o poetce? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadziła: Magda Mikołajczuk

Goście: Ula Ryciak (pisarka, scenarzystka, autorka książki biograficznej "Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej"), Tadeusz Lewandowski (krytyk literacki)

Data emisji: 22.04.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/ag

Czytaj także

Czubaszek: Osiecka się bała, że zostanie śmieszną staruszką. Ja już nią jestem...

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 19:38
- W tym sensie, że niektórych bawię - mówi w radiowej Jedynce Maria Czubaszek. Wraz z Joanną Kołaczkowską, Katarzyną Pakosińską i Karolem Strasburgerem satyryczka bawiła słuchaczy Jedynki w specjalnym wydaniu audycji "Lato z Radiem", poświęconym humorowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: "Sześć oceanów" to dość wyrafinowana muzyka

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 15:54
- Antologia twórczości Agnieszki Osieckiej nie mieści w głównym nurcie. W przeciętnej rozgłośni nie trafiłaby na playlistę - mówiła w Jedynce córka poetki i autorki tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Steńczyk śpiewa Osiecką. "Wszystkie utwory są bardzo moje"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 17:33
- Szczególnie "Niech żyje bal". Może ze względu na aranżację, która bardzo mi pasuje - powiedział w Jedynce artysta, który wydał płytę "Steńczyk/Osiecka – Moja kokaina".
rozwiń zwiń