Mai Jia, czyli najlepiej sprzedający się autor na świecie, którego nikt nie zna

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 03:36
Czym się płaci za bycie nieludzko utalentowanym człowiekiem? Jakie koszty musi ponieść geniusz? O tym opowiada książka "Szyfr", która zachwyci nie tylko miłośników kryminałów i matematyki.
Audio
  • Chiński "Szyfr" podbija polskie księgarnie (Moje książki/ Jedynka)
Mai Jia to pseudonim literacki Jiang Benhu, autora książki Szyfr. Jego debiut jest w znacznej mierze autobiografią, bo autor spędził kilkanaście lat w rządowej agencji zajmującej się kryptografią
Mai Jia to pseudonim literacki Jiang Benhu, autora książki "Szyfr". Jego debiut jest w znacznej mierze autobiografią, bo autor spędził kilkanaście lat w rządowej agencji zajmującej się kryptografiąFoto: Pixabay/domena publiczna

- Autor nie zarzuca czytelnika od razu miliardem zdarzeń i książka nie ma szybkiego tempa, które zazwyczaj występuje w thrillerach. Akcja raczej sunie, po kolei odkrywane są poszczególne karty, a sposób prowadzenia narracji przypomina przygody z łamaniem szyfrów - opowiada Marta Rzehak z wydawnictwa Prószyński i S-ka.

W Chinach Mai Jia jest najlepiej sprzedającym się autorem książek. - Jest podobno outsiderem, mieszka na przedmieściach, często odcina się od internetu i telefonu - mówi gość Jedynki. Początkowo autor "Szyfru" pisał pamiętnik, który liczy już... 36 tomów. Potem postanowił napisać książkę.

Dlaczego Mai Jia jest "najpopularniejszym autorem na świecie, o którym nikt nie słyszał"? Tego dowiesz się z audycji.

Fragmenty książki czytał w "Lekturach Jedynki" Marcin Perchuć.

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Marta Rzehak (wydawnictwo Prószyński i S-ka, którego nakładem "Szyfr" ukazał się w Polsce)

Data emisji: 29.04.2015

Godzina emisji: 20.19

sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sport, literatura i codzienność. Janusz Drzewucki wydaje dziennik

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 23:51
- Do pisania dopingowało mnie nieustanne zainteresowanie wydawcy. Praca nie sprawiała mi żadnego kłopotu czy oporu - opowiada o pracy nad dziennikiem Janusz Drzewucki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autyzm i zło mieszające się z dobrem. Olśniewający debiut Marklunda

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 02:02
Oszczędny styl i lakoniczne wypowiedzi bohaterów sprawiają, że siła rażenia książki "Przyjaciele zwierząt" jest ogromna. Wpływa na to również jej dramatyczne zakończenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Osiecka - kobieta kameleon

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 04:11
Początkująca snajperka w dziedzinie zarządzania sercem, prekursorka polskich singielek i najbardziej kochająca fatalna matka na świecie. O tym, jaka była Agnieszka Osiecka, opowiada książka Uli Ryciak.
rozwiń zwiń