"Małe życie" - książka, która zmienia wszystko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 10:00
- Po przeczytaniu takiej książki już nic nie jest takie, jak było - przyznała w Jedynce tłumaczka "Małego życia" Jolanta Kozak.
Audio
  • Jolanta Kozak o przetłumaczonej przez siebie książce "Małe życie" autorstwa Hanyi Yanagihary (Jedynka/Moje książki)
Fragment okładki książki Małe życie
Fragment okładki książki "Małe życie" Foto: M. Nogaś

Autorką "Małego życia" jest Hanya Yanagihara. Jej powieść traktuje o przyjaźni poddanej ogromnej próbie. To historia o życiu czwórki przyjaciół – o ich niełatwym dojrzewaniu, ogromnych sukcesach, bolesnych wyborach i tyranii pamięci, od której nie sposób czasem się uwolnić… To również opowieść o jednym z najbardziej fascynujących miast świata – Nowym Jorku – który jest piątym, równorzędnym bohaterem książki.

Tłumaczka "Małego życia" przyznała, że praca przy tej powieści była dla niej wyjątkowa. - To książka porażająca. W trakcie tłumaczenia zorientowałam się, że nie jest ona moim materiałem do pracy, ale i osobistym doświadczeniem - powiedziała Jolanta Kozak.

***

Tytuł audycji: Moje książki

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Jolanta Kozak (tłumaczka)

Data emisji: 4.05.2016

Godzina emisji: 22.10

ei/mg

Czytaj także

Jo Nesbo pisze na nowo "Makbeta" i zdradza jego tajemnice

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 13:00
- Historię osadziłem w latach 70. Ludzie żyją w strachu przed wojną atomową. Wszystkich gnębi apokaliptyczna wizja zimnej wojny. Są takie miasta jak Nowy Jork, będący wówczas ciemnym miejscem, bardzo skorumpowanym i niebezpiecznym - opowiada norweski autor bestsellerów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Literackie m.st. Warszawy przyznane!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 19:45
Prosto z gali wręczenia nagród do naszego studia przybyli juror Janusz Drzewucki i laureaci: Magdalena Kicińska, autorka "Pani Stefy", oraz Justyna Bednarek i Daniel de Latour (autorka i ilustrator "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe eksperymenty ze szczęściem Hendrika Groena

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 09:28
- Przy całej swojej pogodzie, zabawności, błyskotliwości ta książka jest buntownicza - stara się odzyskać miejsce dla tematu starości w głównym nurcie. Rzuca wyzwanie - powiedziała w radiowej Jedynce Paulina Wilk.
rozwiń zwiń