"Zamknięta trumna". Herkules Poirot znowu na tropie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 10:48
W tym roku minęło 40 lat od śmierci Agathy Christie. Ale jej bohaterowie nie odeszli w niepamięć. Sławny detektyw Herkules Poirot otrzymał nowe życie za sprawą brytyjskiej autorki Sophie Hannah.
Audio
  • Jaką sprawę tym razem bada Herkules Poirot? (Moje książki/Jedynka)
Zamknięta trumna. Herkules Poirot znowu na tropie
Foto: Glow Images

Sophie Hannah otrzymała od rodziny Agathy Christie zgodę na napisanie nowych przygód sławnego belgijskiego detektywa. Jej pierwsza książka o Poirot nosiła tytuł "Inicjały zbrodni". W Polsce właśnie ukazuje się kolejna powieść - "Zamknięta trumna" w tłumaczeniu Urszuli Gardner.

Magdzie Mikołajczuk autorka zdradziła, że dzieli z detektywem umiłowanie do perfekcyjnego porządku, dobrego jedzenia i komfortowych mieszkań.

Sophie Hannah stwierdziła, że największym wyzwaniem było dla niej stworzenie takiego klimatu powieści, by trafić do wielbicieli Agathy Christie, ale bez kopiowania jej stylu.

Autorka wyjaśniła też, dlaczego zdecydowała się na kontynuację przygód Herkulesa Poirota. Czy chodziło o słynne wąsy? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

W drugiej części audycji gościem była Elżbieta Cherezińska, autorka powieści "Królowa", która jest kontynuacją "Hardej", opowieści o córce Mieszka I Świętosławie.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Sophie Hannah (autorka książki "Zamknięta trumna"), Elżbieta Cherezińska (autorka "Królowej")

Data emisji: 28.09.2016

Godzina emisji: 21.07

bk/ab

Czytaj także

Henning Mankell, autor niespiesznych kryminałów z misją

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 23:30
- Henning Mankell wprowadził pewną charakterystyczną atmosferę dla kryminału skandynawskiego. Wiele osób ceni go za to, że jako pisarzowi nigdzie się mu nie spieszy - mówi tłumaczka dzieł pisarza, Ewa Wojciechowska.
rozwiń zwiń