X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Listy miłosne Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 13:00
- Te pierwsze listy są niejednoznaczne, ale zaraz potem wybucha uczucie. To taki związek mityczny. Związek dwojga znakomitych pisarzy. Związek bardzo specyficzny, bo oni nigdy nie mieszkali ze sobą. Twierdzili, że potrzebują samotności do pisania, osobności, ale bardzo często byli razem - opowiada Michał Rusinek.
Audio
  • Listy miłosne Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza (Moje książki/Jedynka)
Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz
Wisława Szymborska i Kornel FilipowiczFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Szymborska_Filipowicz_Listy_500pcx.jpg

Książka "Najlepiej w życiu ma twój kot" wydana w 2016 roku to zapis miłości. - To korespondencja miłosna. Korespondencja, która raczej nie miała ukazać się drukiem. Są pisarze, którzy piszą listy ze świadomością, że one będą kiedyś opublikowane i to czuć. Ta korespondencja jest absolutnie prywatna. Myśmy - my, czyli Fundacja Wisławy Szymborskiej i spadkobiercy Kornela Filipowicza - mieli pewne wątpliwości czy udostępniać wszystkim tego typu korespondencję, ale uświadomiliśmy sobie, że ona nie przekracza granic intymności w żadnym miejscu - przyznaje gość Magdy Mikołajczuk. 

Co dla dzisiejszego czytelnika w listach jest zaskakujące? Dlaczego w korespondencji pojawiają się fikcyjne postacie? Co oprócz listów znajdziemy w książce? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której czytane były fragmenty listów Wisławy Szymbarskiej i Kornela Filipowicza. 

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Goście: Michał Rusinek (prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, przez wiele lat sekretarz noblistki) 

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 21.06

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eduardo Mendoza: mam wspólną cechę z moimi bohaterami

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 13:32
- Niedawno uświadomiłem sobie, że zdziwienie jest udziałem wszystkich moich bohaterów, a ich wspólna postawa to chęć zaadoptowania się do rzeczywistości. Rzeczywistości która wydaje im się trudna do zrozumienia. Ja czuję to samo - mówi hiszpański pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Król". Mroczny portret Warszawy lat 30.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 11:25
Przedwojenna Warszawa, w której rozbrzmiewa wiele języków, głównie polski i jidysz. To tu splatają się losy bohaterów książki "Król" - żydowskiego boksera Jakuba Szapiry i trzęsącego miastem gangstera Kuma Kaplicy wzorowanego na autentycznej postaci Taty Tasiemki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Książki w Krakowie, urodziny Herberta w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 13:00
Tym razem podczas audycji zapraszaliśmy na dwa wydarzenia - 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie oraz wieczór poetycki z okazji 92. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta.
rozwiń zwiń