Wiesław Myśliwski: okazuje się, że jestem pisarzem erotycznym

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 18:48
- Pan Piotr zaskoczył mnie tym stwierdzeniem, ale rzeczywiście, w moich książkach jest bardzo dużo scen miłosnych - powiedział pisarz.
Audio
  • Wiesław Myśliwski o erotyce w literaturze (Moje książki/Jedynka)
Wiesław Myśliwski
Wiesław MyśliwskiFoto: PAP/Mirosław Trembecki

- Pan Piotr [Biłos - autor książki "Powieściowe światy Wiesława Myśliwskiego], kiedy się już ze mną oswoił trochę, nagle mi powiedział: wie pan co, pan jest pisarzem erotycznym. Niech pan się nie obrazi. Ja mówię: ja się nie tylko nie obrażam, ale - wie pan - spotkał mnie wielki komplement - opowiedział na spotkaniu autorskim w Szczebrzeszynie Wiesław Myśliwski.

Czytaj więcej:
książka serce 1200x660.jpg
Kultura w portalu PolskieRadio.pl

Przyznał, że opinia Biłosa go mocno zaskoczyła. - Zacząłem się zastanawiać nad tym później. Doszedłem do wniosku, że on ma rację - u mnie, w moich książkach jest bardzo dużo scen miłosnych - stwierdził pisarz.

Według niego "mało jest możliwości w filmie, w literaturze, by pokazać stosunek seksualny". - Uprawiamy właściwie jakąś manierę o bardzo ograniczonym repertuarze - ocenił Myśliwski. Jak potoczyła się ta dyskusja? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Myśliwskim odbyło się w ramach festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Wiesław Myśliwski - pisarz, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej "Nike" (1997, 2007). Autor m.in. "Traktatu o łuskaniu fasoli", "Widonokręgu" czy "Kamienia na kamieniu".

***

Tytuł audycji: Kultura na wakacje

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 23.08.2017

Godzina emisji: 21.36

kk/ag

Czytaj także

"Makuszyńskiego zamilczano na śmierć"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 19:31
- To co pisał nie pasowało do założeń nowego ustroju, bo w nim idolem miał być Pawka Morozow – radziecki pionier, który doniósł na ojca, bo uznał go za wroga komunizmu – tłumaczy Mariusz Urbanek, autor biografii Kornela Makuszyńskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odessa i Stambuł. "Przystań dla poszukiwaczy przygód"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 15:51
Dwa portowe, wielokulturowe miasta o burzliwej historii - Odessa i Stambuł. Czym przyciągały i zadziwiały kiedyś, a czym teraz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka "Jankeski fajter" - meksykańskie objawienie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 15:00
Meksykanka Aura Xilonen miała zaledwie 19 lat, gdy napisała powieść "Jankeski fajter". Książka stała się literacką i językową sensacją na całym świecie, m.in, za sprawą brawurowego języka łączącego angielski i hiszpański.
rozwiń zwiń