X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rzeczy, których nie wyrzuciłem", czyli to, co po nas zostaje

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 16:02
- Pisałem o książkach, które w gruncie rzeczy były bezwartościowe. Jednak wszystkie razem dawały obraz kogoś, kto je zgromadził - mówi autor książki, o której mowa w audycji.
Audio
  • Marcin Wicha autor książki "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" (Moje książki/Jedynka)

Twórca postanowił wrócić do wspomnień związanych z najbliższą osobą dzięki opisaniu przedmiotów, którymi się otaczała. W rozmowie z Magdą Mikołajczuk tłumaczył, dlaczego postanowił napisać książkę-epitafium dla zmarłej matki. - Razem z odejściem moich rodziców zanikł język, którym się posługiwaliśmy. Różne rzeczy można zachować w pamięci lub jako pamiątkę. Nie da się jednak zachować języka, którego ludzie używają - twierdzi gość.

Pisarz opowiedział także o cechach ulotnych, które charakteryzują każdą relację. - Język człowieka jest w reakcjach. Najbardziej brakuje mi reakcji. Jako rodzina toczyliśmy mecz ze światem, teraz muszę grać w osłabionym składzie - mówi autor. 

O relacji z rodzicami, pustce, jaka pozostała po ich odejściu, oraz literackiej próbie zatrzymania wspomnień o tych, których już nie ma, Marcin Wicha opowiada w audycji. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie "Kultura na wakacje"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Marcin Wicha (pisarz, autor książki "Rzeczy, których nie wyrzuciłem")

Data emisji: 6.09.2017

Godzina emisji: 21.10

ac/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

60 lat twórczości Tadeusza Różewicza w jednym tomie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 15:51
- Znalazły się tutaj wiersze w wersjach drukowanych w miesięczniku "Twórczość". Jest to o tyle ważne, że Różewicz mniej więcej co drugi wiersz po publikacji w "Twórczości", a przed publikacją w tomikach przerabiał - mówi Janusz Drzewucki, autor opracowania wydanego właśnie zbioru wierszy i poematów Tadeusza Różewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowe przywary w bajkowym anturażu. Zapraszamy na Narodowe Czytanie w Ogrodzie Saskim

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 14:30
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane lekturą Narodowego Czytania 2017 roku. 2 września w warszawskim Ogrodzie Saskim dramat ten przeczytają para prezydencka oraz wybitni polscy artyści. Zapraszamy do wysłuchania rozmów z odtwórcami głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stancje". Wioletta Grzegorzewska utrzymała poziom?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 15:40
W "Czytelni" zrecenzowaliśmy m.in. najnowsze prozatorskie dzieło autorki chwalonej za poprzednią książkę "Guguły", której angielski przekład pt. "Swallowing Mercury" nominowany był do wyróżnienia The Man Booker International Prize.
rozwiń zwiń