"Dochodzą mnie głosy o miłośnikach moich kryminałów w komendach"

Właśnie ukazuje się piąta część cyklu Wojciecha Chmielarza z komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej pt. "Cienie".
Cienie Wojciecha Chmielarza
"Cienie" Wojciecha ChmielarzaFoto: Marginesy/mat. promocyjne
O Audycji

W Milanówku giną córka i żona gangstera Wilka. Sam Wilk zaginął przed laty, a jego ciało z przestrzeloną czaszką odnalazł podkomisarz Kochan. To właśnie z jego broni zabito kobiety. Na miejsce zbrodni przełożeni ściągają Mortkę.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała kilku z nich - wysoko postawionych polityków.

Mortka i Sucha łączą siły - ona pomaga mu w sprawie Kochana, on jej w sprawie gwałtu - jeszcze nie wiedzą, że obie te sprawy się ze sobą łączą…

Wojciech Chmielarz zapytany w audycji "Moje książki", czy ma znajomych funkcjonariuszy, którzy czytają i opiniują jego książki, odpowiedział, że oczywiście, że tak. Zauważył, że takim "cichym bohaterem polskiego kryminału" jest Leszek Koźmiński ze Szkoły Policji w Pile.

- Na szczęście odbiór moich książek zawsze jest bardzo pozytywny. Jeszcze nie spotkałem policjanta, albo kogoś związanego ze służbą, który by narzekał. Dochodzą mnie głosy, że jest jakieś grono miłośników w komendach, w różnych miastach - powiedział autor.

- Pojawiają się opinie, że udało mi się uchwycić istotę tego, czym zajmują się funkcjonariusze - podkreślił i wyjaśnił, że wielu policjantów ma poczucie, że tkwi w jakiejś biurokratycznej maszynie zamiast zajmować się tym, co jest ważne, czyli udzielaniem pomocy ludziom.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Wojciech Chmielarz opowiedział o bohaterze swoich kryminałów oraz o tym, co go denerwuje w tej odmianie powieści.

W "Moich książkach" można też posłuchać fragmentu "Cieni" (od poniedziałku 15 stycznia fragmentów książki będzie można słuchać w wieczornych Lekturach Jedynki).

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Wojciech Chmielarz (jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów, laureat najważniejszej dla tego gatunku polskiej nagrody - Wielkiego Kalibru)

Data emisji: 10.01.2017

Godzina emisji: 21.06

kk/kh

Playlista
  • KATARZYNA DĄBROWSKA i WARSAW TANGO GROUP - Warszawskie tango
  • ZAZA FOURNIER - Regarde Moi
  • Cave Nick, Minoque Kylie - Where the Wild Roses Grow
  • Przemyk Renata - Kochaj mnie jak wariat
  • Raz Dwa Trzy, - To wszystko co niezrozumiałe