X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dochodzą mnie głosy o miłośnikach moich kryminałów w komendach"

Właśnie ukazuje się piąta część cyklu Wojciecha Chmielarza z komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej pt. "Cienie".
Cienie Wojciecha Chmielarza
"Cienie" Wojciecha ChmielarzaFoto: Marginesy/mat. promocyjne
O Audycji

W Milanówku giną córka i żona gangstera Wilka. Sam Wilk zaginął przed laty, a jego ciało z przestrzeloną czaszką odnalazł podkomisarz Kochan. To właśnie z jego broni zabito kobiety. Na miejsce zbrodni przełożeni ściągają Mortkę.

W tym samym czasie aspirantka Sucha próbuje rozwikłać sprawę nagrania z ukrytej kamery, na którym widać, jak kilku mężczyzn gwałci chłopaka. Zidentyfikowała kilku z nich - wysoko postawionych polityków.

Mortka i Sucha łączą siły - ona pomaga mu w sprawie Kochana, on jej w sprawie gwałtu - jeszcze nie wiedzą, że obie te sprawy się ze sobą łączą…

Wojciech Chmielarz zapytany w audycji "Moje książki", czy ma znajomych funkcjonariuszy, którzy czytają i opiniują jego książki, odpowiedział, że oczywiście, że tak. Zauważył, że takim "cichym bohaterem polskiego kryminału" jest Leszek Koźmiński ze Szkoły Policji w Pile.

- Na szczęście odbiór moich książek zawsze jest bardzo pozytywny. Jeszcze nie spotkałem policjanta, albo kogoś związanego ze służbą, który by narzekał. Dochodzą mnie głosy, że jest jakieś grono miłośników w komendach, w różnych miastach - powiedział autor.

- Pojawiają się opinie, że udało mi się uchwycić istotę tego, czym zajmują się funkcjonariusze - podkreślił i wyjaśnił, że wielu policjantów ma poczucie, że tkwi w jakiejś biurokratycznej maszynie zamiast zajmować się tym, co jest ważne, czyli udzielaniem pomocy ludziom.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Wojciech Chmielarz opowiedział o bohaterze swoich kryminałów oraz o tym, co go denerwuje w tej odmianie powieści.

W "Moich książkach" można też posłuchać fragmentu "Cieni" (od poniedziałku 15 stycznia fragmentów książki będzie można słuchać w wieczornych Lekturach Jedynki).

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Wojciech Chmielarz (jeden z najpopularniejszych autorów kryminałów, laureat najważniejszej dla tego gatunku polskiej nagrody - Wielkiego Kalibru)

Data emisji: 10.01.2017

Godzina emisji: 21.06

kk/kh

Playlista
  • KATARZYNA DĄBROWSKA i WARSAW TANGO GROUP - Warszawskie tango
  • ZAZA FOURNIER - Regarde Moi
  • Cave Nick, Minoque Kylie - Where the Wild Roses Grow
  • Przemyk Renata - Kochaj mnie jak wariat
  • Raz Dwa Trzy, - To wszystko co niezrozumiałe