Michał Kubicz: dzielę się swoją pasją w formie pisania powieści

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 12:11
- W swoich książkach staram się zawrzeć jak najwięcej detali z prawdziwych wydarzeń, które, wedle starożytnych kronikarzy, miały miejsce - powiedział w radiowej Jedynce pisarz.
Audio
  • Michał Kubicz: dzielę się pasją w formie pisania powieści (Moje książki/Jedynka)
Okładki książek Agrypina. Cesarstwo we krwi i Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią
Okładki książek "Agrypina. Cesarstwo we krwi" i "Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią"Foto: mat. promocyjne/Nadiia Gerbish/shutterstock.com

Michał Kubicz jest z wykształcenia prawnikiem, pracuje jako radca prawny. Od wielu lat pasjonuje się historią starożytnego Rzymu. Pisze powieści historyczne i prowadzi fanpage "Michał Kubicz - sekrety Rzymu".

W audycji "Moje książki" autor pozycji "Agrypina. Cesarstwo we krwi" i "Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią" wyjaśnił, że historią starożytnego Rzymu zainteresował się w już dzieciństwie. Wówczas wraz z rodzicami pojechał do Algierii, gdzie zachowało się dużo pozostałości rzymskiej cywilizacji.

- Każdy powinien mieć jakieś zainteresowanie, odrębne od wykonywanego zawodu. Gdybym został archeologiem albo historykiem niewykluczone, że przestałoby to być moją pasją - ocenił. - Myślę, że dobrze się stało, że wydarzenia potoczyły się tak, że zostałem prawnikiem a dodatkowo, jako swoje zainteresowanie, mam rzymski antyk i mogę dzielić się swoją pasją w formie pisania książek - dodał.

Dlaczego gość radiowej Jedynki wybrał Agrypinę i Tyberiusza? Jak wyglądała praca nad tymi powieściami? Dlaczego książki nie są w stu procentach wierne faktom historycznym? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Michał Kubicz zdradził również, kto będzie bohaterem jego kolejnej pozycji.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Michał Kubicz (autor powieści "Agrypina. Cesarstwo we krwi" i "Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią")

Data emisji: 9.05.2018

Godzina emisji: 21.37

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powieść kryminalna w dekoracjach Poznania

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 17:16
Ryszard Ćwirlej, dziennikarz i pisarz, autor retro kryminałów (pisanych częściowo gwarą poznańską) z czasów PRL oraz okresu dwudziestolecia międzywojennego i o nich właśnie tych czasów II Rzeczypospolitej będziemy mówić, ponieważ ukazał się kolejny tom o  Poznaniu w roku 1926 zatytułowany "Już nikogo nie słychać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk: opowiadania są jak fast food

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 14:00
Pochodzące z języka francuskiego słowo "bizarre" znaczy dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. I takie właśnie są najnowsze teksty Olgi Tokarczuk wydane w tomie "Opowiadania bizarne". Pisarka opowiedziała o nich w "Kulturalnej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teodor Parnicki zaraził wielu Polaków historią

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 12:31
W "Moich książkach" wspominamy Teodora Parnickiego (1908-1988), wybitnego autora powieści historycznych, takich jak m.in. "Srebrne orły", "Tylko Beatrycze", "Aecjusz, ostatni Rzymianin" czy "Koniec Zgody Narodów".
rozwiń zwiń