X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ogród Zuzanny" . Powieść o miłości do świata

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 11:00
Pod patronatem Jedynki właśnie ukazała się druga część powieści obyczajowej "Ogrodu Zuzanny". Autorki książki, Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska, opowiadają o tym, jak dzielą się pracą oraz skąd biorą swoje pomysły.
Audio
  • "Ogród Zuzanny" . Powieść o miłości do świata (Moje książki/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/iravgustin

Bohaterkami pierwszej części powieści były kobiety z trzypokoleniowej rodziny ze Starej Leśnej. W drugim tomie będzie można śledzić dalsze losy znanych postaci oraz poznać nowych bohaterów. Pojawia się także wątek kryminalny i tak jak w poprzedniej części, motyw kwiatów.

 - Chciałyśmy napisać bardzo przyjemne czytadło, ale też niegłupie – opowiada Jagna Kaczanowska. – Przekazać trochę swojej miłości do zwierząt i świata - zaznacza.

- To jest książka o miłości, ale w szerokim kontekście – mówi Justyna Bednarek. – Chciałyśmy pokazać dobry, serdeczny świat - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, w którym autorki zdradzają, co je inspiruje i jak powstają ich postacie. W audycji także relacje ze spotkania pisarza Eustachego Rylskiego z publicznością na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. 

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska ("Ogród Zuzanny")

Data emisji: 22.08.2018

Godzina emisji: 21.10

kwh/abi

 

Czytaj także

"Krótka historia o długiej miłości". Historia państwa Śmiechowskich

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 11:58
To opowieść o miłości pozornie niemożliwej. Wiesława Pajdak i Jerzy Śmiechowski byli żołnierzami Armii Krajowej, skazanymi po II wojnie na wiele lat stalinowskiego więzienia. W magazynie "Moje książki" gościliśmy autorki książki Angelikę Kuźniak i Ewelinę Karpacz-Oboładze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"12 moich żon". Rozterki czystej duszy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:00
Głównym bohaterem powieści "12 moich żon" jest Malcolm Starski, młody brytyjski prawnik, który w młodości zaplanował, że znajdzie miłość idealną. Duży wpływ wywarł na niego dziadek Stanley (Stanisław), polski emigrant i pilot RAF-u.
rozwiń zwiń