X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Cieplak: pomaganie nie jest kwestią jednoznaczną

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 14:08
- Opisuję sytuację organizacji społecznej, ale też w jakiś sposób zderzam ją z sytuacją osób, które są w tej trudnej sytuacji życiowej. Pisząc o organizacjach społecznych nie mogę myśleć tylko o osobach, które je prowadzą. Z mojej perspektywy pomaganie jest kwestią niejednoznaczną - powiedziała Anna Cieplak, autorka książki "Lekki bagaż".
Audio
  • Rozmowa z Anną Cieplak, autorką książki "Lekki bagaż" (Moje książki/Jedynka)
Okładka książki Anny Cieplak Lekki bagaż
Okładka książki Anny Cieplak "Lekki bagaż"Foto: mat.prom.

Rzecz dzieje się w polsko-czeskim Cieszynie, wśród osób w wieku 20-30 lat, którzy działają w fundacji pomagającej ludziom wykluczonym społecznie. Problemy podopiecznych wpływają na psychikę i życie pracowników fundacji. Sama autorka od wielu lat angażuje się w pracę w organizacjach pozarządowych, współtworzy wiele projektów na rzecz lokalnych społeczności, pracuje z dziećmi i młodzieżą. 

- Praca w świetlicy to całe moje dorosłe życie. Od drugiego roku studiów byłam zaangażowana w działania w tym miejscu. Mam wrażenie, że ukształtował się tam mój stosunek do rzeczywistości i sposób, w jaki można patrzeć na sytuację innych ludzi. Gdybym tam nie pracowała być może nie napisałabym tej książki - powiedziała Anna Cieplak.

Za swoją pierwszą powieść "Ma być czysto", opowiadającą o przyjaźni dwóch gimnazjalistek pochodzących z zupełnie różnych środowisk, Anna Cieplak otrzymała w roku 2017 Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza i nagrodę dla najlepszego debiutu im. Josepha Conrada. W swojej drugiej powieści "Lata powyżej zera" pokazywała środowisko nastolatków dorastających w latach dwutysięcznych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Anną Cieplak. W audycji również Tadeusz Lewandowski, który zrecenzował wybrane przez siebie książki.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk 

Gość: Anna Cieplak, Tadeusz Lewandowski

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 21.10

abi

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Członkowie sekty, którzy chcą być roślinami

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 22:00
W "Moich książkach" spotkanie z Katarzyną Pochmarą-Balcer, autorką jednego z najbardziej udanych debiutów literackich roku 2018, zatytułowanego "Lekcje kwitnienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problematyka zagłady w sztuce polskich artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 12:52
Smutek i odosobnienie to cechy, które towarzyszą zniewolonemu człowiekowi. Cierpienie wyłania się z historii spisanych na papierze, sztuk teatralnych, oraz wystaw dzieł malarskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Słomczyński: od przeszłości ciężko jest uciec

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:31
- Niezależnie od tego, czym nasi rodzice i dziadkowie się zajmowali uważam, że zawsze będzie to miało przełożenie na nasze dorosłe życie - mówi Szymon Słomczyński, autor powieści "Mim".
rozwiń zwiń