X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Bonowicz: podsłuchiwanie zrobiło się trochę trudniejsze

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 12:49
Jak zachęcić zaspanych chłopaków z technikum do poezji? Dlaczego czasami warto nie robić zdjęć? Co zrobić z gąsiorem kroczącym po ruchliwej ulicy w Krakowie? Jak nie popaść w pisarski samozachwyt? Dlaczego dzieci powinny spędzać wakacje na wsi? Między innymi o tym pisze Wojciech Bonowicz w nowej książce "Dziennik końca świata", będącej zbiorem gawęd na różne tematy. 
Audio
  • Wojciech Bonowicz o nowej książce (Jedynka/ Moje książki)
Okładka ksiązki Wojciecha Bonowicza Dziennik końca świata
Okładka ksiązki Wojciecha Bonowicza "Dziennik końca świata"Foto: mat. prom.

Gość Magdy Mikołajczuk jest poetą wyróżnionym Nagrodą Gdynia, autorem książek dla dzieci, biografem księdza Józefa Tischnera i autorem zbioru rozmów z Wojciechem Waglewskim. Bywa też zabawnym recytatorem (dowód w audycji) i... osobistym ochroniarzem pisarza Wiesława Myśliwskiego, o czym opowiada w magazynie "Moje książki".

"Dziennik końca świata" powstał z wysłuchiwania tego, co ludzie mówią na ulicach czy w parkach, dworcach, przychodniach… - Trzeba być ostrożnym, ponieważ nikt nie lubi, gdy ktoś inny gapi się na niego. Wystarczy nie wkładać do uszu słuchawek i już wiemy bardzo dużo o tym, czym ludzie żyją. Dzisiaj ludzi skupia bardzo dużo elektronicznych urządzeń, dlatego podsłuchiwanie zrobiło się trochę trudniejsze - mówi Wojciech Bonowicz.

Nowa książka Wojciecha Bonowicza składa się z gawęd. - Wybrałem taką formę, która wydaje mi się, że daje pisarzowi największą wolność. Ona właściwie pozwala pójść w każdym możliwym kierunku. A jest taką formą trochę zaniedbaną czy zapomnianą. Bardzo lubię wszelkich opowiadaczy, którzy nagle przysiadają się i zaczynają gawędzić […]. Dla jednych gawędziarz zajmie czas i nic nie powie, ale dla innych gawędziarz wprowadza w życie pewien kolor i radość - dodaje gość Jedynki.

Czy ślimak za namową Wojciecha Bonowicza pokazał rogi? O czym ludzie rozmawiają przez komórki? Na czym polega uniwersalizm według autora książki "Dziennik końca świata"?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Moje książki" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Wojciech Bonowicz (pisarz)

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 21.09

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polka za "Frajdę" jest laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej 2019

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 20:30
Marta Dzido została wyróżniona za powieść zatytułowaną "Frajda".  W tym roku razem z Polka zostali nagrodzeni pisarze z czternastu europejskich krajów, m.in. z Austrii, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Włoch i Litwy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Bonowicz: mój "Dziennik" skłania do pogodnej uważności

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 19:49
- Jest wiele wspaniałych książek, po przeczytaniu których miałem ochotę położyć się i umrzeć. Zależało mi, by po przeczytaniu mojej książki chciało się dalej żyć - mówił Wojciech Bonowicz o swoim "Dzienniku końca świata".
rozwiń zwiń