X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O drwalu i przewodniku połowów łososia, który pisał opowiadania

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 17:27
Spotkanie z jednym z najbardziej znanych kanadyjskich pisarzy Billem Gastonem, autorem opowiadań z tomu "Bogowie pokazują klaty" (w tłumaczeniu Kai Gucio i Krzysztofa Majera). To dziewiętnaście opowieści, poważnych albo absurdalnie śmiesznych, świadczących o wspaniałej wyobraźni autora.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/ Baimieng

Wśród bohaterów opowiadań Gastona są między innymi: początkujący poeta, który nęka wierszami nieuczciwego sprzedawcę samochodów, ośmiolatka szukająca Jezusa w najbardziej banalnych przedmiotach, kobieta mająca po każdym orgazmie dziwne wizje, mężczyzna, który chce zjeść serce swojego ukochanego, zmarłego psa.

Bill Gaston, oprócz nauczania na różnych uniwersytetach, pracował też jako drwal, przewodnik połowów łososia i zawodowy hokeista na południu Francji.

***

Na audycję "Moje książki" w środę (02.10) o godz. 21.05 zaprasza Magda Mikołajczuk.

DS

Zobacz więcej na temat: Magda Mikołajczuk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak