"Zaraz będzie po wszystkim", czyli nowa powieść Grzegorza Uzdańskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:02
Najnowsza powieść autora "Wakacji" oraz strony internetowej "Nowe wiersze sławnych poetów" to delikatna i kameralna proza, której akcja dzieje się w domu opieki, którego rzeczywistość poznajemy z punktu widzenia trzech osób: 80-letniej pensjonariuszki, młodego wolontariusza i pielęgniarki w średnim wieku. To gorzko-zabawna opowieść o samotności, zależności od innych i braku nadziei.
Audio
  • Grzegorz Uzdański o swojej najnowszej powieści (Kulturalna Jedynka)
Grzegorz Uzdański
Grzegorz UzdańskiFoto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

- Większość osób będąca w tym powieściowym domu opieki, który pod wieloma względami jest, a przynajmniej ma ambicje być dosyć realistycznym, jest tam bardzo samotna w wielu wymiarach - mówi w audycji "Moje książki" Grzegorz Uzdański.  

Na ile fakt, że gość Jedynki występuje na scenie pomaga mu w "złapaniu melodii języka"? - Na pewno jakoś może to pomagać. Może to być poligon, czy też trening językowy - ocenia. Więcej w nagraniu. 

***

W magazynie także archiwalna (z końca lutego 2019 roku) rozmowa z Mariuszem Szczygłem, który opowiada o swojej książce "Nie ma", za którą otrzymał tegoroczną Nagrodę Literacką Nike oraz Nike Czytelników oraz Tadeusz Lewandowski i jego recenzje literackie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Moje książki w ramach pasma Kulturalna Jedynka 

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Grzegorz Uzdański (pisarz, poeta, filozof, komik, nauczyciel)

Data emisji: 9.10.2019

Godzina emisji: 21.06

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieradość" Pawła Sołtysa. "Każdy człowiek ma swoją niebanalną historię"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 12:56
Gościem "Moich książek" był Paweł Sołtys, który jako Pablopavo jest od dawna znany jako wokalista i autor piosenek, a pod prawdziwym nazwiskiem od niedawna wydaje książki.
rozwiń zwiń