Krall: Gdyby nie Kucówna, miałabym tremę

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 16:27
Od 16 lipca na antenie radiowej Jedynki prezentowane będą fragmenty dwóch książek Hanny Krall: "Król kier znów na wylocie" i "Biała Maria". Obie pozycje, w interpretacji Zofii Kucówny, ukazały się na audiobooku.
Audio
Krall: Gdyby nie Kucówna, miałabym tremę
Foto: PAP/EPA/JAN-PHILIPP STROBEL

Hanna Krall i Zofia Kucówna współpracują ze sobą od lat 70-tych ubiegłego wieku. Propozycja w sprawie audiobooków wyszła ze strony pisarki.

- Ja piszę powściągliwie. Staram się, żeby było jak najmniej słów, jak najciszej, jak najwięcej do myślenia, odgadywania, czucia. A Kucówna to powiększa. Ona dodaje uczuć. Ona czyta właściwie inaczej, to jakaś inna książka jest. Ale mnie to zachwyca. Myślę sobie "O Boże! Jak ja to fajnie napisałam" - mówiła w Jedynce.

"Król kier znów na wylocie" w wersji na audiobooka była dla Hanny Krall pewnego rodzaju debiutem. - Do tej pory wszystkie moje książki były nagrywane dla niewiadomych. To jest jednak co innego, to jest inna funkcja. "Król kier znów na wylocie" to jest właściwie mój pierwszy prawdziwy audiobook. Miałabym tremę, gdy nie czytała tego Kucówna. Ponieważ to była ona, więc z pełnym zaufaniem czekałam co z tego będzie - przyznała.

Więcej w nagraniu audycji "Moje książki".

Rozmawiała Magda Mikołajczuk.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie z Reportażem: Anna Sekudewicz i reportaż o Hannie Krall "Głośniej"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 12:00
Klub Księgarza, Rynek Starego miasta 22/24 w Warszawie, czwartek 30 czerwca 2011, godzina 18.00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Rusinek: Będą kolejne publikacje

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 10:58
W kwietniu, niespełna dwa miesiące po śmierci Wisławy Szymborskiej, do księgarń trafił tomik jej poezji pt. "Wystarczy". W archiwum noblistki jest jeszcze wiele dzieł, które w przyszłości mogą doczekać się publikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Jungowska: czytanie książek to duże wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 18:05
Aktorka, Edyta Jungowska dwa lata temu zaczęła nagrywać i wydawać książki Astrid Lindgren. Weszła w świat bajek z dzieciństwa i bawi się nimi do dziś.
rozwiń zwiń