Marcin Bosak: jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest pokora

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 09:11
- Zawsze uważałem, że jestem na dobrej drodze. Metodą małych kroków zmierzam we właściwym kierunku - powiedział w audycji radiowej Jedynki "Spotkanie z mistrzem" aktor Marcin Bosak.
Audio
  • Marcin Bosak: jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest pokora (Jedynka/Sygnały dnia)
Marcin Bosak
Marcin BosakFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Bosak jest młodym, ale już nagradzanym za role teatralne i filmowe aktorem. Znanym z seriali "Londyńczycy", "M jak Miłość", "Czas honoru" oraz m.in. z filmu Agnieszki Holland "W ciemności". Wystąpił też m.in. w teledysku do piosenki "Ostatnia Nocka" Macieja Maleńczuka.

Odwiedź kanał kulturalny Polskiego Radia na YouTube >>>

Marcin Bosak zdawał do trzech szkół aktorskich. Ostatecznie skończył Akademię Teatralną w Warszawie. Już tam wyróżniono go za dyplomowy spektakl. Następnie trafił do Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie występował przez 9 lat. Jak podkreślał, nadal czuje się z nim związany. - Nigdy nie rozpatrywałem swojego życia i wyborów w charakterze zysków i strat. Mam raczej zaufanie do swojej intuicji, która podpowiedziała mi, że należy skorzystać z możliwości, którą wtedy dostałem - powiedział w rozmowie z Martyną Podolską.

Aktor tłumaczył, że krokiem milowym w jego rozwoju była współpraca z teatralnym reżyserem Krystianem Lupą, a następnie z Agnieszką Holland. - To było równoległe marzenie, które się zrealizowało po latach - powiedział Bosak. Dostał najpierw propozycję współpracy przy serialu "Ekipa", następnie przy dubbingowaniu filmu "Janosik" oraz przy filmie "W ciemności”.

Obecnie Bosak jest związany z Teatrem Studio. Dużo gra, można nawet zaryzykować twierdzenie, że nie schodzi ze sceny. - Fajnie jest, jak się dużo robi. Nie ma za każdym razem walki ze wstydem i stresem. Odważniej wskakuje się do basenu, którym jest konkretne przedstawienie. Jest to rozwijające - tłumaczył aktor.

Jego marzeniem jest dalsza praca z Iwanem Wyrypajewem, z którym spotkał się już na deskach Teatru Studio przy okazji realizacji "Ożenku" Mikołaja Gogola. - To było dla mnie olśnienie, mam nadzieję je kontynuować - powiedział Bosak. W planach ma też m.in. przeniesienie na duży ekran razem z Sebastianem Chondrokostasem monodramu "Rachatłukum" - adaptacji skandalizującej i szeroko dyskutowanej powieści Jana Wolkersa.

Prywatnie Bosak związany jest z aktorką Moniką Pikułą. - Jestem tatą i jest to największy skarb. Ci goście zaskakują mnie codziennie - powiedział o swoich dwóch synach.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj

Czytaj także

Agnieszka Holland nakręci "Dziecko Rosemary"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 07:14
Legendarny film, należący do kanonu światowego kina, Roman Polański nakręcił w 1968 roku na podstawie wydanej rok wcześniej książki Iry Levina - autora powieści sensacyjnych, dreszczowców i komedii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Tyszkiewicz: nie jestem bardzo rozrywkowa

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 14:24
- Nigdy nie chodzę na sylwestra, wybalowałam się w filmach. Podobnie nie lubię chodzić do krawcowych i nie mierzę kupowanych rzeczy, bo tyle się namierzyłam kostiumów, że już mi to zbrzydło - powiedziała Beata Tyszkiewicz w "Spotkaniu z mistrzem". A co sądzi o noworocznych postanowieniach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdę "Dziewczyny z szafy" zasypały propozycje... ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 15:46
- Ostatnie miesiące spędziłam na Ukrainie. Gram w rosyjskim serialu i jestem w trakcie przygotowań do produkcji ukraińskiego filmu - mówiła w Jedynce Magda Różańska.
rozwiń zwiń