Marcin Bosak: jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest pokora

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 09:11
- Zawsze uważałem, że jestem na dobrej drodze. Metodą małych kroków zmierzam we właściwym kierunku - powiedział w audycji radiowej Jedynki "Spotkanie z mistrzem" aktor Marcin Bosak.
Audio
  • Marcin Bosak: jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest pokora (Jedynka/Sygnały dnia)
Marcin Bosak
Marcin BosakFoto: PAP/Archiwum/Stach Leszczyński

Bosak jest młodym, ale już nagradzanym za role teatralne i filmowe aktorem. Znanym z seriali "Londyńczycy", "M jak Miłość", "Czas honoru" oraz m.in. z filmu Agnieszki Holland "W ciemności". Wystąpił też m.in. w teledysku do piosenki "Ostatnia Nocka" Macieja Maleńczuka.

Odwiedź kanał kulturalny Polskiego Radia na YouTube >>>

Marcin Bosak zdawał do trzech szkół aktorskich. Ostatecznie skończył Akademię Teatralną w Warszawie. Już tam wyróżniono go za dyplomowy spektakl. Następnie trafił do Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie występował przez 9 lat. Jak podkreślał, nadal czuje się z nim związany. - Nigdy nie rozpatrywałem swojego życia i wyborów w charakterze zysków i strat. Mam raczej zaufanie do swojej intuicji, która podpowiedziała mi, że należy skorzystać z możliwości, którą wtedy dostałem - powiedział w rozmowie z Martyną Podolską.

Aktor tłumaczył, że krokiem milowym w jego rozwoju była współpraca z teatralnym reżyserem Krystianem Lupą, a następnie z Agnieszką Holland. - To było równoległe marzenie, które się zrealizowało po latach - powiedział Bosak. Dostał najpierw propozycję współpracy przy serialu "Ekipa", następnie przy dubbingowaniu filmu "Janosik" oraz przy filmie "W ciemności”.

Obecnie Bosak jest związany z Teatrem Studio. Dużo gra, można nawet zaryzykować twierdzenie, że nie schodzi ze sceny. - Fajnie jest, jak się dużo robi. Nie ma za każdym razem walki ze wstydem i stresem. Odważniej wskakuje się do basenu, którym jest konkretne przedstawienie. Jest to rozwijające - tłumaczył aktor.

Jego marzeniem jest dalsza praca z Iwanem Wyrypajewem, z którym spotkał się już na deskach Teatru Studio przy okazji realizacji "Ożenku" Mikołaja Gogola. - To było dla mnie olśnienie, mam nadzieję je kontynuować - powiedział Bosak. W planach ma też m.in. przeniesienie na duży ekran razem z Sebastianem Chondrokostasem monodramu "Rachatłukum" - adaptacji skandalizującej i szeroko dyskutowanej powieści Jana Wolkersa.

Prywatnie Bosak związany jest z aktorką Moniką Pikułą. - Jestem tatą i jest to największy skarb. Ci goście zaskakują mnie codziennie - powiedział o swoich dwóch synach.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Holland nakręci "Dziecko Rosemary"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 07:14
Legendarny film, należący do kanonu światowego kina, Roman Polański nakręcił w 1968 roku na podstawie wydanej rok wcześniej książki Iry Levina - autora powieści sensacyjnych, dreszczowców i komedii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Tyszkiewicz: nie jestem bardzo rozrywkowa

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 14:24
- Nigdy nie chodzę na sylwestra, wybalowałam się w filmach. Podobnie nie lubię chodzić do krawcowych i nie mierzę kupowanych rzeczy, bo tyle się namierzyłam kostiumów, że już mi to zbrzydło - powiedziała Beata Tyszkiewicz w "Spotkaniu z mistrzem". A co sądzi o noworocznych postanowieniach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdę "Dziewczyny z szafy" zasypały propozycje... ze Wschodu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 15:46
- Ostatnie miesiące spędziłam na Ukrainie. Gram w rosyjskim serialu i jestem w trakcie przygotowań do produkcji ukraińskiego filmu - mówiła w Jedynce Magda Różańska.
rozwiń zwiń