X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Jakub Kolski: po "Zabić bobra" wracam na jaśniejszą stronę mocy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 14:21
- Za sukcesem "Zabić bobra" w Karlowych Warach i na Camerimage nie poszedł sukces dystrybucyjny. Jakoś tak nieszczęśliwie ułożyły się losy tego filmu. Z grubsza się to jednak rozjaśnia. Na przełomie lutego i marca szykuje się polska premiera filmu - mówił w radiowej Jedynce Jan Jakub Kolski.
Audio
  • Jan Jakub Kolski o filmach "Zabić bobra", "Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata" i książce "Dwanaście słów" (Spotkanie z mistrzem/Jedynka)
Jan Jakub Kolski
Jan Jakub KolskiFoto: PAP/Barbara Ostrowska

"Zabić bobra" - przyjęty owacyjnie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach i zdobywca pierwszej nagrody w konkursie filmów polskich na Festiwalu Camerimage - w końcu znalazł dystrybutora w Polsce.

- Ten film nie jest podobny do niczego co zrobiłem wcześniej. Tak bardzo wydaje się ulokowany po innej stronie mocy, że nie wiadomo, jaki klucz do niego znaleźć. A klucz jest najprostszy. W sprawie tego filmu odzywali się do mnie poważni producenci amerykańscy. W rezultacie powstanie remake i w polityce promocyjnej trzeba pójść za tym. Nie miałem jednak komu tego podpowiedzieć, bo nikt się po ten film długo nie zgłaszał - tłumaczył Jan Jakub Kolski w audycji "Spotkanie z mistrzem".

Już niebawem widzowie powinni zobaczyć kolejny film Jana Jakuba Kolskiego - "Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata". Obecnie trwa montaż obrazu. - To film bardziej ze świata "Jasminum" niż "Zabić bobra". Pogodna, jasna i dająca nadzieję rzecz. A przy tym zabawna, w świetnej, gwiazdorskiej obsadzie, że wspomnę tylko Marcina Dorocińskiego, Julię Kijowską, Borysa Szyca, Franciszka Pieczkę i Maję Komorowską. Mam nadzieję, ze transport tego wszystkiego, co zamierzałem przetransportować na ekran, powiódł się i uraduję widzów tym filmem - podkreślał reżyser.

Wywiady z twórcami na kulturalnym kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

W oczekiwaniu na premiery nowych filmów Jana Jakuba Kolskiego można się pogrążyć w lekturze książki "Dwanaście słów", której jest autorem. - Ja dopiero dociekam, czym jest pisanie. Na tej drodze jestem dopiero na początku wspinaczki. Wiem na pewno, że jest taki etap w pisaniu, który nie jest autonomiczny, a ja składając słowa nie jestem suwerenem w obrębie świata, który daje się zapisać - stwierdził gość Jedynki.

Rozmawiał Michał Montowski.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Woronowicz: mój tygrysek przyszedł zbyt późno

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 05:02
- Gdyby rola tygryska w sztuce "Ach, jak cudowna jest Panama!" pojawiła się na początku mojej aktorskiej drogi, to pewnie zrobiłbym furorę - opowiada aktor w wywiadzie udzielonym Jedynce z okazji jego 40. urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Mecwaldowski: chcę pracować, ale nie chcę bywać. Nie każdy to szanuje

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 18:54
- Dzięki aktorstwu mogę być każdym. Od dziecka wiedziałem, że siedzi we mnie chęć uprawiania zawodu, który pozwoli mi być i strażakiem, i facetem w biurze, i kobietą. Bardzo poważnie podchodzę do zawodu i każdą rolę traktuję tak samo - mówił aktor w "Sobocie z radiową Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Producent "Pod mocnym aniołem": zaczynaliśmy zdjęcia bez domkniętego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 18:32
- Pewna logistyka i terminy były tak ustawione, że gdybyśmy przesunęli zdjęcia, wszystko mogłoby się rozsypać. Z perspektywy czasu to było rozsądne, ponieważ gdy używałem w rozmowach czasu teraźniejszego, że robimy ten film i potrzebujemy pieniędzy, było zdecydowanie łatwiej - mówił w Jedynce Jacek Rzehak.
rozwiń zwiń