Andrzej Chyra: rola w "Długu" to był skuteczny strzał

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 04:35
Andrzej Chyra na 8. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym spotkał się z publicznością w ramach cyklu "I Bóg stworzył aktora". Rolą w "Długu" Krzysztofa Krauzego artysta dał się po raz pierwszy zauważyć jako aktor wybitny.
Audio
  • Andrzej Chyra o początkach swojej kariery i roli w "Długu" Krzysztofa Krauzego (Rozdroża kultury/Jedynka)
Aktor Andrzej Chyra
Aktor Andrzej Chyra Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

- Praca nad filmem "Dług" to moment, kiedy rzeczywiście moje życie zawodowe się bardzo zmieniło, bo zaczął wówczas zarabiać na życie jako aktor i różne inne zajęcia, które wcześniej uprawiałem, odpadły. Pamiętam ten czas jako próbę zrobienia czegoś sensownego, nasze ambicje wtedy nie sięgały wyżej - przyznaje Andrzej Chyra.
Jak dodaje, prawie wszyscy aktorzy występujący w filmie byli wówczas młodzi i pełni entuzjazmu, a reżyser Krzysztof Krauze "chciał zrzucić z siebie odium filmów za bardzo kolorowych".

Dwa Brzegi 2014 - wywiady i relacje w radiowej Jedynce >>>

Wśród ról, które zagrał w swojej karierze, Andrzej Chyra postać z "Długu" traktuje w sposób wyjątkowy. - Był to szybki i bardzo skuteczny strzał, ale uważam, że również parę rzeczy, może nie tak dobrych, ale na pewno przyzwoitych, również zrobiłem - opowiada artysta.

Aktor wystąpił w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "11 minut", w którym gra sprzedawcę hot dogów. - Historia jest współczesna, ale mocno zakręcona. Nie ma głównego bohatera, a jest kilka postaci i śledzimy ich losy w ciągu 11 minut - uchyla rąbka tajemnicy Andrzej Chyra.
Kultura w radiowej Jedynce >>

O atrakcjach festiwalu Dwa Brzegi opowiadał również rzecznik prasowy - Dawid Rydzek. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

Festiwal, odbywający się pod patronatem radiowej Jedynki, rozpoczął się 2 sierpnia i potrwa do 10 sierpnia.

"Kulturę w radiowej Jedynce" poprowadziła Joanna Sławińska.
sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Brzegi - festiwal filmów niebanalnych

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 16:15
Kazimierz Dolny i Janowiec łączy nie tylko prom, którym można się przedostać na drugą stronę Wisły. Spaja je też niezwykłe kulturalne wydarzenie - festiwal kina wielowymiarowego. Wybierasz się? My tak! Zapraszamy do słuchania audycji...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobisty Oscar Andrzeja Wajdy dla małej dziewczynki

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 04:01
- "Brzezina" to był dla mnie film wzruszający. Staraliśmy się w tamtym czasie robić głównie filmy polityczne, a to jest obraz o tym, że rośnie brzozowy las - wspomina Andrzej Wajda w Jedynce. Reżyser jest jednym z gości specjalnych 8. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
rozwiń zwiń