X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogdan Dziworski i jego fotografie, czyli Andy Warhol w miniaturze

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 03:00
Operator, fotograf i dokumentalista Bogdan Dziworski prezentuje na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym wystawę zdjęć. Przedstawia ona życie codzienne w Polsce lat 70. XX wieku. - O fotografii nie należy mówić, tylko ją obserwować. Trzeba patrzeć i na tej podstawie wyciągać wnioski - opowiada Jedynce autor.
Audio
  • Rozmowa z Allanem Starskim i Bogdanem Dziworskim (Kultura w radiowej Jedynce)
Andy Warhol z psem
Andy Warhol z psemFoto: Jack Mitchell/Wikipedia, Lic. CC BY-SA 3.0

Swój najnowszy film Bogdan Dziworski poświęcił Andy'emu Warholowi. Amerykański artysta zainteresował go ze względu na wspólne etniczne korzenie. Gość Jedynki jest z pochodzenia Łemkiem, podobnie jak Warhol, który pochodził z mniejszości grekokatolików łemkowskich z miejscowości Medzilaborce na północy Słowacji. - Do korzeni trzeba zawsze wracać i to jest siła - podkreśla operator.
Dwa Brzegi 2014 - wywiady i relacje w radiowej Jedynce >>>

Czy Bogdan Dziworski jest również zafascynowany estetyką prac amerykańskiego artysty? - To beznadziejny człowiek, natomiast korzenie się liczą - żartuje dokumentalista. Film o Andym Warholu, jak zapowiada twórca, nie będzie ani dokumentem, ani fabułą. Zdjęcia do niego rozpoczną się w październiku tego roku.

Czego możemy się spodziewać po najnowszym filmie o przedstawicielu pop-artu? Posłuchaj całej rozmowy z Bogdanem Dziworskim.

Kultura w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

8. Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą to nie tylko dobre kino, ale również wystawy, koncerty i muzyka. Posłuchaj również rozmowy ze znakomitym scenografem Allanem Starskim.

W tonacji kina >>> słuchaj na moje.polskieradio.pl

Festiwal, odbywający się pod patronatem radiowej Jedynki, rozpoczął się 2 sierpnia i potrwa do 10 sierpnia.

"Kulturę w radiowej Jedynce" poprowadziła Joanna Sławińska.
sm, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Brzegi - festiwal filmów niebanalnych

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 16:15
Kazimierz Dolny i Janowiec łączy nie tylko prom, którym można się przedostać na drugą stronę Wisły. Spaja je też niezwykłe kulturalne wydarzenie - festiwal kina wielowymiarowego. Wybierasz się? My tak! Zapraszamy do słuchania audycji...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Osobisty Oscar Andrzeja Wajdy dla małej dziewczynki

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 04:01
- "Brzezina" to był dla mnie film wzruszający. Staraliśmy się w tamtym czasie robić głównie filmy polityczne, a to jest obraz o tym, że rośnie brzozowy las - wspomina Andrzej Wajda w Jedynce. Reżyser jest jednym z gości specjalnych 8. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Chyra: rola w "Długu" to był skuteczny strzał

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 04:35
Andrzej Chyra na 8. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym spotkał się z publicznością w ramach cyklu "I Bóg stworzył aktora". Rolą w "Długu" Krzysztofa Krauzego artysta dał się po raz pierwszy zauważyć jako aktor wybitny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Mecwaldowski: to film o trudnej relacji ojca z synem

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 20:07
- Na Festiwal Dwa Brzegi przyjechałem z filmem Alka Pietrzaka "Mocna kawa nie jest wcale taka zła" - powiedział w Jedynce Wojciech Mecwaldowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Allan Starski: mojego zawodu nie można się nauczyć na planie filmowym

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 08:20
Za scenografię do filmu "Lista Schindlera" Allan Starski otrzymał Oscara. Pracował z największymi twórcami kina, sam najbardziej ceni z nich Andrzeja Wajdę. Młodym scenografom poleca, by skończyli dobre uczelnie, bo w tej dziedzinie wiedza jest podstawą pracy.
rozwiń zwiń