"Opowiadanie z radiem w tle". Posłuchaj zwycięskiego utworu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 21:38
- To opowiadanie jest bardzo logiczne, związane z radiem jako bohaterem i ma znakomitą puentę - mówił w Jedynce krytyk literacki Tadeusz Lewandowski.
Audio
  • Kamil Cyganik zwycięzcą konkursy "Opowiadanie z radiem w tle" (Kultura w Radiowej Jedynce)
Do finału konkursu Opowiadanie z radiem w tle zakwalifikowało się pięć utworów. Zwycięski mógł być tylko jeden
Do finału konkursu "Opowiadanie z radiem w tle" zakwalifikowało się pięć utworów. Zwycięski mógł być tylko jedenFoto: Pixabay

Kamil Cyganik (kliknij, aby przeczytać) ze swoim utworem "Nocna zmiana" został zwycięzcą konkursu "Opowiadanie z radiem w tle". Drugie miejsce przypadło Halinie Beser za "RA i DIO", a trzecie Zbigniewowi Kempińskiemu za "OCALONYCH".

Jak tłumaczył Tadeusz Lewandowski, autor zwycięskiego opowiadania operuje interesującą polszczyzną z ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi. Bardzo umiejętnie prowadzi też czas akcji. - Do tego, za pomocą dość prostej historii, Kamil Cyganik potrafił wzbudzić silne emocje. Efekt uzyskał za pomocą prostych środków i dobrego języka - podsumował wyniki konkursu krytyk literacki.

Do finału konkursu zakwalifikowało się w sumie pięć opowiadań. Oprócz nagrodzonych "CZAS" Pawła Walaszczyka i "Rycerzyk z Janowa" Andrzeja Maciejczyka. Zapraszamy do wysłuchania nagrodzonych opowiadań.

***

Tytuł audycji: Kultura w Radiowej Jedynce

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Tadeusz Lewandowski (krytyk)

Data emisji: 21.06.2015

Godzina emisji: 20.20

tj/jp 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z nutką grozy w tle, czyli Noc Bibliotek 2015

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 01:45
- Noc Bibliotek jest doskonałą okazją, by przyciągnąć tych, którzy do nas nie przychodzą - mówi Krystyna Laskowicz z Biblioteki Publicznej w Rumi.
rozwiń zwiń