X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skolimów. "Tu jest dom. I rodzina, jak teatr"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 16:47
Z wizytą do Domu Artystów Weteranów zabiera nas Anna Stempniak. Razem z nią zaglądamy do pokoików pensjonariuszy i towarzyszymy aktywnościom artystów, którzy wcale nie zamierzają zejść ze sceny.
Audio
  • Z wizytą w Domu Artysty Weterana w Skolimowie (Kulturalny wieczór w radiowej Jedynce)
Dom Artystów Weteranów Scen Polskich Skolimów w Konstancinie-Jeziornej powstał w 1927 roku
Dom Artystów Weteranów Scen Polskich "Skolimów" w Konstancinie-Jeziornej powstał w 1927 rokuFoto: PAP/Leszek Szymański

Tu mieszkały Danuta Rinn i Irena Kwiatkowska, Danuta Muszyńska-Zamorska z mężem czekali na miejsce kilka lat, o zamieszkanie tu prosiła - wbrew życzeniu synów - Irena Górska-Damięcka. - Podkreślała, że tu jest aktorski klimat, dom, koleżanki i koledzy. Świadomość, że jest dom, w którym są u siebie, daje starszym aktorom poczucie bezpieczeństwa - podkreśla dyrektor placówki Grażyna Grałek. Wizyty młodszych kolegów pozwalają zachować więź międzypokoleniową, zresztą Skolimów otwarty jest nie tylko dla artystów weteranów, ale także młodszych w trudnej sytuacji życiowej.

Czytaj także
Tadeusz Kantor PAP 1200_660.jpg
Miłość kontra śmierć w teatrze Tadeusza Kantora

Z odwiedzinami udajemy się do pani Agnieszki Byrskiej-Zaczyk i jej męża Zdzisława ("ten dom jest zbawieniem"), Ryszardy Gozdowskiej ("mamy tu ciąg dalszy naszej pracy"), Tamary Tatery ("jestem tu jak hrabina, Bogu dziękuję za taką starość") i prof. Krystyny Mazur ("to chyba najlepsza decyzja, jaką podjęłam, by tu być").

A ze skolimowskich okien podglądamy ukradkiem bywalców zbudowanej w parku altany... "Oj, nie wiem czy tego nie opiszę w kronice, nie wiem..."

Wspólne życie wymaga jednak pewnych wyrzeczeń i akceptacji zasad. Jaki jest, zdaniem prof. Krystyna Mazur, jedyny minus mieszkania w Domu Artysty Weterana w Skolimowie? 

***


Tytuł audycji: Kulturalny wieczór z Radiową Jedynką

Przygotowała: Anna Stempniak-Juśkiewicz

Goście: Krzysztof Szuster (członek Rady Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, Grażyna Grałek (dyrektor Domu Aktora w Skolimowie) oraz (pensjonariusze DAW w Skolimowie) 

Data emisji: 22.11.2015

Godzina emisji: 20.15

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Organizator koncertu "Pamiętajcie o Artystach": czas się odwdzięczyć

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 15:32
- Kiedyś to oni nas wzruszali, teraz my spróbujmy wzruszyć ich darem naszego serca - mówi Krzysztof Szuster o uroczystym koncercie z okazji Dnia Artysty Weterana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla aktorów seniorów "Rodziny nie zawsze pamiętają"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 12:36
- Często sami maczamy palce w naszej nieudanej starości. Nie leczymy się albo nie oszczędzamy. Dajemy dużo naszej rodzinie, która potem nie zawsze odwdzięcza się nam troską – mówi ze smutkiem Zofia Czerwińska, ambasadorka Domu Aktora Weterana w Skolimowie.
rozwiń zwiń