X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Hoffman: po 1968 został mi szczękościsk

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 17:10
- Po sukcesie "Pana Wołodyjowskiego" gen. Moczar, ten sam, który wywołał antysemicką burzę, wzniósł toast za moich rodziców, którzy wychowali "takiego Polaka". Paranoja - wspomina reżyser.
Audio
  • Jerzy Hoffman: reżyser musi mieć dużą odporność psychofizyczną (Kulturalny wieczór z Jedynką)
Jerzy Hoffman. Ostatnim jak dotąd filmem fabularnym reżysera jest 1920 Bitwa Warszawska, który miał premierę w 2011 roku
Jerzy Hoffman. Ostatnim jak dotąd filmem fabularnym reżysera jest "1920 Bitwa Warszawska", który miał premierę w 2011 rokuFoto: Piotr Drabik/flickr.com/ lic. (CC BY 2.0)

Na fali antysemickich nastrojów w 1968 reżyserowi z żydowskim pochodzeniem "zasugerowano" wyjazd z Polski. - Były rewizje, przesłuchania, a wreszcie próba zorganizowania na planie buntu przez "prawdziwych Polaków". Odstąpili, gdy powiedziałem, że wyjadę do Sojuzu - wspomina Jerzy Hoffman.

Na emigrację nie zdecydował się także dobrowolnie, choć - za sprawą nominowanego do Oscara "Potopu" - proponowano mu życie nawet w Hollywood. 

Słuchaj także
fangor PAP 1200_660.jpg
Fangor. Ostatnie panisko sztuki

W rozmowie z Joanną Sławińską opowiada o zesłaniu na Syberię i powrocie do Polski, pisaniu wierszy oraz stawaniu się reżyserem w rodzinie bez tradycji filmowych. Reżyser przekazuje też kilka rad dla młodych adeptów sztuki filmowej. Nie zabrakło, gorzkich czasem, z życia wziętych przypadków, które Jerzy Hoffman skwitował: Jesteśmy krajem, w którym stosunkowo łatwo o aplauz, bardzo łatwo jest o to, że cię podrzucają w górę, ale gdy lecisz w dół nie ma rąk, które by cię utrzymały.

***

Tytuł audycji: Kulturalny wieczór z Radiową Jedynką 

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Jerzy Hoffman (reżyser i scenarzysta filmowy)

Data emisji: 25.12.2015

Godzina emisji: 20.19

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Daniel Olbrychski: "Potop" w ogóle się nie zestarzał

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 10:00
- Ucięto 2 godziny, a film nadal jest opowiedziany jak trzeba. Zachwyciła mnie również reakcja publiczności. Potrafiła wychwycić śmieszne momenty, których 40 lat temu nie było - mówił w Jedynce Daniel Olbrychski po specjalnej projekcji filmu "Potop Redivivus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Hoffman: aktor to najważniejszy element filmu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego" doszło do tego, że poza planem nie rozmawiałem z Danielem Olbrychskim – przyznaje Jerzy Hoffman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Hoffman. Polka u boku Steve'a Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 21:27
Nowy film o współzałożycielu firmy Apple wchodzi na ekrany polskich kin w ten weekend. W audycji także recenzje innych premier.
rozwiń zwiń