X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Trela Człowiekiem Teatru. "Nie marzę o konkretnej roli"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 19:10
Aktor otrzymał tytuł Człowieka Teatru 2016, czyli Nagrodę im. Zygmunta Hübnera. - Sztuka powinna przewidywać, wyprzedzać czas. Musi być twórcza, nie może być tylko burząca, negująca - mówił Jerzy Trela po odebraniu statuetki.
Audio
  • Jerzy Trela o tytule Człowieka Teatru 2016 (Kulturalna Jedynka)
Aktor Jerzy Trela odebrał Nagrodę im. Zygmunta Hbnera Człowiek Teatru, podczas uroczystości w Teatrze Powszechnym w Warszawie 21 marca 2016 r.
Aktor Jerzy Trela odebrał Nagrodę im. Zygmunta Hübnera "Człowiek Teatru", podczas uroczystości w Teatrze Powszechnym w Warszawie 21 marca 2016 r.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Jerzy Trela podkreślił, że nie zdarza mu się marzyć o zagraniu jakiejś konkretnej roli. - Jeżeli mnie coś interesuje, to raczej jakaś problematyka. Później szukam, próbuję dopasowywać role do tego, co mnie nurtuje, gryzie, dotyka. Ale aktor nie jest kowalem własnego losu, często musi się podporządkować temu, co jest mu narzucane. Czasem trzeba umieć się temu przeciwstawiać - wyjaśniał.

Laureat nagrody przestrzegał też młodych aktorów przed pewnym błędem, który zdarza się popełniać artystom.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Przygotowała: Martyna Podolska

Data emisji: 22.03.2016

Godzina emisji: 15.46

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Grochowska - dziewczyna od Jana Englerta

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 16:00
- Nie byłabym tu, gdzie jestem, gdybym nie skończyła warszawskiej Akademii Teatralnej, a mój ówczesny opiekun, Jan Englert, to osoba, której zawdzięczam najwięcej - mówi aktora Agnieszka Grochowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Trela o największym zwycięstwie aktora

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 03:19
- Największą radością i zwycięstwem dla aktora jest poczucie, że publiczność jest razem z nim. Zdarzały mi się takie sytuacje na scenie - mówi aktor Jerzy Trela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Ja, Olga Hepnarova". Krzyk rozpaczy w samotności

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 20:24
- Staraliśmy się przede wszystkim pokazać osobę samotną i odrzucona przez społeczeństwo - mówiła w Jedynce Michalina Olszańska, która zagrała główną rolę w czesko-polskiej produkcji "Ja, Olga Hepnarova".
rozwiń zwiń