Dotknij teatru - Międzynarodowy Dzień Teatru 2016

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 17:24
- Zobacz, poznaj, spotkaj się z artystami, dowiedz się, jak pracują rzemieślnicy, podejrzyj próbę, wejdź do teatru inaczej - zachęcała w Jedynce Dorota Buchwald, dyrektorka Instytutu Teatralnego.
Audio
  • Międzynarodowy Dzień Teatru 2016 (Kulturalna Jedynka)
Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu (27 marca 1957 r.) Teatru Narodów  festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny
Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiono dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu (27 marca 1957 r.) Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron "żelaznej kurtyny"Foto: Pixabay

W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru przypadał w niedzielę wielkanocną, ale jego obchody rozpoczęły się w poniedziałek 28 marca i potrwają do niedzieli 3 kwietnia. W programie znalazły się nie tylko spektakle, ale też warsztaty, spacery, czytania i wiele innych wydarzeń.

Od siedmiu lat łódzkie środowisko teatralne oraz Instytut Teatralny w Warszawie zachęcają, by z okazji święta "dotknąć teatru". - Chodzi o to, by inaczej niż w przedstawieniu pokazać miejsce, pracę, to, jak powstaje tajemnica, dlaczego teatr pracuje w ten sposób - tłumaczyła dyrektorka Buchwald.

W samej Warszawie w wydarzeniu bierze udział ponad 20 instytucji, przygotowano ponad 50 propozycji. Natomiast w Łodzi przez te kilka dni odbędzie się 17 premier teatralnych. Gdzie jeszcze zaplanowano wydarzenia w związku z Międzynarodowym Dniem Teatru? Jaką atrakcję na finał przygotował Instytut Teatralny? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 29.03.2016

Godzina emisji: 15.15

Materiał wyemitowano w audycji Kulturalna Jedynka

tj/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cztery duchy przywiały braci Grimm do Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 10:00
Duchy Innowacji, Odbudowy, Powodzi i Wielu Wyznań wędrujące w czterech równoległych pochodach połączyły się w Piąty Element, by przebudzić Wrocław - Europejską Stolicę Kultury. Przed nami jeszcze większe atrakcje!
rozwiń zwiń