X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Książki o Janie Pawle II. "Odkrycie aktualności Wojtyły potrzebne jest Europie jak tlen"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 15:06
- Współczesny świat potwornie choruje na brak autorytetów. Nieobecność Jana Pawła II jest nieobecnością krzyczącą. Warto odkryć jego myśl europejską - uważa Tomasz Królak, wiceszef KAI.
Audio
  • Książki o Janie Pawle II. Czy literatura przybliża nas do poznania myśli i życia papieża Polaka? (Kulturalna Jedynka)
- Z tą biografią borykałem się przez kilka lat, od śmierci papieża do momentu jego beatyfikacji. Chciałem zmieścić maksymalnie dużo materiału i w sposób przystępny opowiedzieć pontyfikat i życie Jana Pawła Ii - mówi Jacek Moskwa
- Z tą biografią borykałem się przez kilka lat, od śmierci papieża do momentu jego beatyfikacji. Chciałem zmieścić maksymalnie dużo materiału i w sposób przystępny opowiedzieć pontyfikat i życie Jana Pawła Ii - mówi Jacek MoskwaFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jakie książki poświęcone Janowi Pawłowi II są najchętniej czytane? Czy bardziej interesują nas papieskie wycieczki po górach i wadowickie kremówki, czy jego zdanie na kluczowe dla naszego życia sprawy? - Karol Wojtyła nie bał się mówić o wszystkim, dlatego jego książki były z jednej strony bardzo naukowe, a z drugiej w szczegółach pokazujące psychologię, filozofię relacji międzyludzkich. Mówiąc dzisiejszym językiem papieża Franciszka "znał zapach swoich owiec" - mówi w Jedynce Tomasz Królak, autor m.in. książki "1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II".


Serwis specjalny
jan paweł 1200.jpg
Papież Jan Paweł II

Wiceredaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej podkreśla, że Karol Wojtyła, prócz wyrafinowanego języka naukowego, "potrafił mówić ludzkim językiem, miał poczucie humoru i dystans do siebie". I zasługuje, by równie przystępnie pisać o nim. Na szczęście między pracami naukowymi a bliskimi tabloidu zbiorami anegdot dziennikarz dostrzega na rynku wydawniczym "książki środka" dedykowane Janowi Pawłowi II. Wraz z Jackiem Moskwą, autorem 4-tomowego cyklu "Droga Karola Wojtyły", polecają kilka publikacji, które przybliżą czytelnikowi nauczanie Karola Wojtyły.

Goście Magdy Mikołajczuk mówią też o książkach o papieżu Polaku, na które... nie warto tracić czasu i takich, których wciąż brakuje na rynku. Jakie tematy pozostają niedocenione? Szczegóły w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Jacek Moskwa (dziennikarz, watykanista, korespondent w Watykanie), Tomasz Królak (zastępca redaktora naczelnego KAI, dziennikarz)

Data emisji: 2.04.2016

Godzina emisji: 22.09

asz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Frassati Gawrońscy. Fascynująca historia romansu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 17:00
- Luciana Frassati wykazała się w swojej działalności wojennej nadzwyczajną odwagą. Sam Mussolini, gdy odwiedzała go po raz kolejny, wyrażał dla niej podziw. Była agentką, emisariuszką na rzecz rządu RP w Londynie – mówi Krystyna Kalinowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Umieranie Jana Pawła II to była cudowna katecheza"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 09:25
Pamiętam tę niesamowitą ciszę, na policzkach niektórych osób pojawiły się łzy - mówił w "Sygnałach dnia" ks. Bogdan Bartołd, wspominając moment, gdy pojawiła się informacja o śmierci Jana Pawła II. Mija 11. rocznica tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musical "Karol". Wszystkie wymiary życia Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 21:42
- Podjęliśmy się przygotowania spektaklu niezwykłego, bo też i wyjątkowej osoby dotyczy. Prace nad scenariuszem trwały rok, a dwa momenty są w nim szczególnie trudne - mówi Michał Kaczmarczyk, autor libretta i kierownik artystyczny musicalu "Karol".
rozwiń zwiń